Torbalı ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, 5 gün boyunca büyük bir coşkuyla devam etti ve ünlü sanatçı Emir Can İğrek’in konseriyle sona erdi.

ed619787-52dc-4e00-93a9-9eab535c08d4

Dolu Dolu Kutlamalar ve Önemli Etkinlikler

Torbalı Belediyesi, Cumhuriyet'in ilanının 100. yıl dönümüne özel olarak düzenlediği etkinliklerle ilçe sakinlerine unutulmaz anlar yaşattı. Kent Tiyatrosu'nun hazırladığı "Gazi Paşa" adlı tiyatro oyunuyla başlayan kutlamalar, ardından sadece 7 günde inşa edilen 100 Yıl Zübeyde Hanım Parkı'nın açılışı ile devam etti. Bunun yanı sıra, Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "2 Kez Cumhuriyet Yazarları Buluşması" ile Türkiye'nin önde gelen yazarları Torbalı'da okurlarıyla bir araya geldi.

Meteoroloji Uyarmıştı! Beklenen Kar Yağışı Başladı Meteoroloji Uyarmıştı! Beklenen Kar Yağışı Başladı

28 Ekim'de ise ilçede büyük bir kortej gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin'in katıldığı korteje binlerce kişi eşlik etti. Şarkılar ve marşlar eşliğinde ilçe merkezini turlayan korteje, katılamayanlar da evlerinin balkonlarından coşkuya destek verdiler. Kortej sonrasında, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) işbirliğiyle Cumhuriyet Balosu gerçekleşti.

Unutulmaz Bir Konserle Sona Erdi

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Emir Can İğrek'in muhteşem konseriyle sona erdi. İlçe stadında gerçekleşen konsere on binlerce vatandaş katıldı. İğrek, Torbalılılar için sevilen şarkılarını seslendirerek coşkuya coşku kattı.

Sanatçı ve Belediye Başkanı'nın Mutluluk Dolu İfadeleri

Emir Can İğrek, sahnede Cumhuriyet Bayramını kutlamanın kendisi için onur verici olduğunu ifade ederek, "Bugün burada olmama vesile olan Torbalı Belediyesi’ne ve Torbalı Belediye Başkanımız Mithat Tekin’e çok teşekkür ederim," dedi.

Konsere katılamayan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ise Cumhuriyet Bayramı'nı ilçede 5 gün boyunca coşkuyla kutladıklarını belirterek, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk'e ve aydınlık Türkiye'ye dönük çeşitli etkinliklerle Torbalı'da kutladık," dedi. Başkan Tekin'in yokluğunda, adına dikilen fidanların sertifikasını Torbalı Belediye Başkanvekili Ömer Şentürk, sanatçı Emir Can İğrek'e takdim etti.

Kaynak: Haber Merkezi