Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AKP Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, toplu taşıma sektöründe önemli bir düzenleme öngördüklerini ifade etti. Karaismailoğlu, yaptığı açıklamalarda, kentsel dönüşüm yasasından sonra toplu taşımayla ilgili bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışmanın yakın zamanda sonuçlanacağını belirtti.

118 ülkeden enerji taahhüdü 118 ülkeden enerji taahhüdü

Toplu taşıma araçlarının ticari plaka ve hat tahsisiyle hizmet verdiğini vurgulayan Karaismailoğlu, plaka sahibi esnafın yaşadığı mülkiyet sorununa yönelik bir çalışma yürüttüklerini ve bu konuda bir düzenleme yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Özellikle taksiciler, dolmuşçular ve otobüs işletmecilerinin mülkiyetle ilgili yaşadıkları sorunları çözecek bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını aktaran Karaismailoğlu, bu düzenlemenin özel taşımacılar ve esnaf için beklendiğini belirtti. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte, yasanın Meclis'e sunulmasının yerel seçimlerden önce gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Karaismailoğlu, esnafın bu düzenlemeyle rahatlayacağını ve daha kaliteli bir hizmet sunacaklarını ifade ederek, bu durumun vatandaş memnuniyetini artıracağını belirtti.

Kaynak: AA