Tomb Raider hayranları için heyecan verici bir haber: İlk üç Tomb Raider oyunu, remaster projesiyle yeniden hayata döndürülüyor ve 14 Şubat 2024'te piyasaya sürülecek.

Lara Croft'un başrolünde olduğu Tomb Raider I-III Remastered adlı oyun, yalnızca güncellenmiş grafiklere sahip olmayacak, aynı zamanda her oyunun gizli bölümleri ve genişlemelerini içerecek. Oyuncular ayrıca istedikleri zaman eski "poligon" görünümü ile yenilenmiş grafikler arasında geçiş yapabilecekler.

lara-croft-tomb-raider-1-2-3-remastered

Tomb Raider Remastered Hangi Platformlar için Çıkacak?

Bu haber, Nintendo Direct etkinliğinin ardından duyuruldu ve oyunun öncelikle Nintendo Switch için geleceği belirtildi. Ancak Aspyr ve Crystal Dynamics, oyunun etkinlik sonrasında ayrıca PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için de piyasaya sürüleceğini açıkladılar.

İlk Tomb Raider oyunu 1996 yılında piyasaya sürüldü ve ardından 1997'de Tomb Raider 2, 1998'de ise Tomb Raider 3 izledi. Bu oyunlar, oyun tarihindeki en ikonik serilerden ve karakterlerden birini yaratarak büyük bir başarı elde etti.

tomb-raider-1-3-remastered

O zamandan beri, birçok spin-off oyunu ve 2013'te başlayan bir yeniden başlatma ile Lara Croft'un maceraları modern oyun konsollarına taşındı. Lara'nın yeni macerasının nasıl olacağına dair kesin bilgiler henüz mevcut değil, ancak Crystal Dynamics ekibi, Core Design tarafından geliştirilen orijinal oyunlarla yeni oyunların zaman çizgilerini birleştirerek kendi reboot üçlemelerini geliştirmeye çalıştıklarını aktardı.

Kaynak: HABER MERKEZİ