TOKİ, her ay sadece 7000 TL ödeme ile ev sahibi olma fırsatını sunuyor.

TOKİ'den Aylık 7.000 TL Taksitle Sıfır Konut Müjdesi

TOKİ, Haziran ayı itibarıyla yeni konut kampanyalarını başlattı. Türkiye'nin 81 ilinde, vatandaşlara uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ, bu kampanya ile 2+1 ve 3+1 daireleri satışa çıkarıyor. Ayda sadece 7000 TL taksitle sahip olunabilecek bu daireler, ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

TOKİ’nin Haziran Kampanyası

Haziran ayı boyunca sürecek olan bu kampanya kapsamında, ev sahibi olmak isteyenler için uygun ödeme koşulları sunuluyor. TOKİ, bu yeni projelerinde, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Yeni konut kampanyaları ile birlikte, kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlanıyor.

Kırıkkale Projesi Detayları

TOKİ’nin Kırıkkale’de başlattığı yeni konut projesi büyük ilgi görüyor. 3 Haziran’da başlayacak olan başvurular, 7 Haziran’a kadar devam edecek. Başvuru için gerekli olan 2000 TL’lik katılım bedeli, Ziraat Bankası şubelerine yatırılacak. Kura ile belirlenecek olan şanslı alıcılar, ayda 7000 TL taksitle ev sahibi olma şansını yakalayacaklar.

TOKİ’nin Yeni Projeleri

TOKİ, 81 ilde yürüttüğü projelerle vatandaşlara uygun fiyatlı konutlar sunmaya devam ediyor. Bu yeni kampanyada, hem 2+1 hem de 3+1 daireler alıcılarını bekliyor. Vatandaşlar, TOKİ’nin sunduğu bu fırsatlar sayesinde, kira derdinden kurtulup kendi evlerine sahip olabiliyorlar.

Başvuru Şartları ve Süreci

TOKİ’nin konut projelerine başvurmak isteyenler, gerekli şartları taşımalıdır. Kırıkkale’deki projeye katılmak için bu ilde ikamet etme şartı bulunuyor. E-Devlet üzerinden de başvurular yapılabilecek ve işlemler en geç 6 Haziran 2024 tarihine kadar tamamlanabilecek. Başvuruların ardından yapılacak kura çekimi ile ev sahipleri belirlenecek.

TOKİ’nin Amacı ve Misyonu

TOKİ, her zaman olduğu gibi bu kampanyada da vatandaşları uygun fiyatlı konut sahibi yapmayı amaçlıyor. Yükselen kira fiyatları ve artan konut maliyetleri karşısında, vatandaşların ekonomik olarak daha rahat bir şekilde ev sahibi olmasını hedefliyor. Bu kampanya ile pek çok kişi, uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olma fırsatını yakalayacak.

Proje Kapsamındaki İller

TOKİ’nin yeni konut kampanyası Türkiye genelinde 81 ili kapsıyor. Her ilde farklı projelerle hizmet veren TOKİ, bu kampanya kapsamında da geniş bir kitleye hitap ediyor. Herkesin bütçesine uygun konut seçenekleri ile vatandaşlara geniş bir yelpaze sunuluyor.

Saint Helena'da 5,9 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Saint Helena'da 5,9 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Kura Çekimi ve Katılım

TOKİ’nin Haziran ayında gerçekleştireceği kura çekimi ile konut sahipleri belirlenecek. Başvuru sürecini tamamlayan ve gerekli şartları taşıyan vatandaşlar, bu kura çekimi ile ev sahibi olma şansını elde edecekler. Kura sonucu belirlenen ev sahipleri, ayda 7000 TL taksit ödeyerek yeni evlerine kavuşacaklar.

Yuva Konut Projesi

Kırıkkale Yuva ilçesinde başlatılan bu yeni projede, 20 adet konut alıcılarını bekliyor. Peşinat miktarı toplam bedelin %25’i olarak belirlenmiş durumda. Konutların fiyatları ise metrekare ve büyüklüğe göre farklılık gösteriyor. TOKİ’nin resmi web sitesinden daha detaylı bilgilere ulaşılabilir.

TOKİ, sunduğu bu yeni kampanya ile ekonomik konut sahibi olma fırsatını geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Ayda 7000 TL taksitle ev sahibi olma imkanı, vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Başvurular ve detaylar için TOKİ’nin resmi web sitesi ziyaret edilebilir.

Kaynak: Haber Merkezi