Sözleşmeli tarım ürünlerine tarım sigortası zorunluluğu geliyor Sözleşmeli tarım ürünlerine tarım sigortası zorunluluğu geliyor

TOKİ konut çekiliş tarihleri, 7. aşama takvimi yayınlandıktan sonra netleşti. Tarihin en büyük sosyal konut projesi olan "İlk Evim İlk İş Yerim" kapsamında, 12 ildeki 36 bin 568 konutun sahibi belirlenecek. Engelli, emekli, genç, diğer, Şehit ailesi ve gazi kategorilerinde yapılan TOKİ konut çekilişlerinin ardından, 2+1 ve 3+1 evlerin kazanan isim listesi yayınlanacak. TOKİ kura çekimi tarihleri 2023 Şubat ayı takviminde hangi iller ve bölgeler var? 7.Etap TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ şubat 2023, TOKİ kura takvimi 2023 Şubat tarihleri ve bilgiler. Detaylar haberimizde!

TOKİ konut çekilişi takvimi, araştırılan konular arasındadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin 7. aşaması devam ederken, bölgesel çekilişin yapılacağı iller de açıklanıyor. TOKİ şubat 2023 çekiliş tarihleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belirlenir ve haftalık olarak resmi internet sayfası üzerinden açıklanır. İşte 2023 Şubat takvimi ile il bazında TOKİ konut çekilişi tarihleri.

TOKİ kuraları Mart ayına kadar devam edecek. Kuralar noter huzurunda çekilecek ve 2+1 ve 3+1 konutların sahipleri belirlenecek.

TOKİ kura takvimi yayınlandı; 28 Ocak-8 Şubat 2023 tarihleri arasında kuralar çekilecek.

TOKİ 7. etap kura tarihleri açıklandı. 28 Ocak-8 Şubat 2023 tarihleri arasında 12 il de toplam 36 bin 568 konutun hak sahibi belirlenecek. İstanbul ve İzmir kura tarihleri henüz açıklanmadı.

TOKİ Ocak 2023 kura takvimi

  • 23-28 Ocak Bursa 8 bin 650 konut
  • 28-29 Ocak Muğla 2 bin 600 konut
  • 29-31 Ocak Balıkesir 3 bin 975 konut
  • 30-31 Ocak Aydın 3 bin 72 konut

TOKİ Şubat 2023 kura takvimi

  • 1 Şubat Çanakkale 1290 konut
  • 1-3 Şubat Manisa 4 bin 94 konut
  • 4 Şubat Uşak 1050 konut
  • 5-6 Şubat Kütahya 2 bin 280 konut
  • 7-8 Şubat Afyonkarahisar 3 bin 125 konut

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İlk Evim İlk İş Yerim" projesi kapsamında yapılan TOKİ kura çekimleri bölge bölge devam ediyor. Ancak İstanbul için henüz bir tarih belirlenmedi. İstanbul TOKİ kura çekimi tarihi açıklandığında haberimizde sizlere bildirilecektir.

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA

TOKİ kura çekimi, İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamında yapılan tüm kura çekimi tarihleri, resmi internet sayfası üzerinden ve e-devlet üzerinden açıklanır. Kura çekimi sonucunda belirlenen hak sahipleri, e-devlet üzerinden isim listesi aracılığıyla kontrol edilebilir. Kura çekimi, noter huzurunda gerçekleştirildiğinden sonuçların doğruluğu konusunda endişe duymanıza gerek yoktur. Her zaman güncel olarak yapılan kura çekimi sonuçları ve belirlenen hak sahipleri e-devlet üzerinden kolayca öğrenilebilir.

TOKİ 2023 KURA CANLI YAYIN

TOKİ kura çekiliş sonuçlarını öğrenmek isteyenler için canlı yayın seçeneği de bulunuyor. Noter huzurunda gerçekleşen kura çekiliş sonuçları, katılımcıların direk olarak görmesine imkan tanıyor. Ayrıca, TOKİ'nin resmi internet sitesi olan toki.tv ve YouTube sayfasından da canlı olarak sonuçlar takip edilebiliyor. Bu sayede, ev ve iş yerinin sahibi olmak isteyenler kura sonuçlarını dakikalar içerisinde öğrenebiliyorlar. Canlı yayın seçeneği ile kura çekiliş sonuçlarının doğruluk ve adalet içerisinde belirlendiğine dair güven artıyor.