TOKİ çekilişleri ertelendi mi? TOKİ kura çekilişleri, Kahramanmaraş'daki deprem nedeniyle ertelendi. 7 Şubat Salı günü planlanan İzmir ve Afyonkarahisar çekilişleri de deprem nedeniyle daha sonra açıklanacak bir tarihe ertelendi. Peki, TOKİ çekilişleri ertelendi mi?  TOKİ İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli kura çekilişleri ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde...

Köksal Engür'e veda Köksal Engür'e veda

250 Bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamındaki hak sahipleri belirleme kura töreni, yaşanan doğal afet sebebiyle ertelenmiştir. İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yapılacak olan kura çekilişlerinin tarihi henüz belirlenmemiştir ancak idare tarafından belirlendikten sonra web sayfasında yayınlanacaktır. Kura töreni İdare tarafından İleri Tarihe Ertelenmiştir.

TOKİ İZMİR, AFYONKARAHİSAR, EDİRNE, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

TOKİ İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamındaki kura çekimi, Kahramanmaraş'taki deprem nedeniyle ertelendi. 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında 7 gün milli yas ilan edildi ve TOKİ kura çekimi tarihi henüz belirlenmemiştir. İzmir, Afyonkarahisar, Edirne ve Kırklareli illerindeki kura çekimi ne zaman yapılacak, idare tarafından belirlenecek ve duyurulacaktır.

TOKİ çekiliş ertelendi mi?

TOKİ tarafından düzenlenen sosyal konut projesi kapsamındaki kura çekilişleri ertelendi. İzmir ve Afyonkarahisar, Edirne ve Kırklareli illerindeki çekilişler deprem nedeniyle ertelendi. TOKİ'nin resmi internet sitesinde, İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki kura çekilişlerinin ertelendiği bildirildi, ancak yeniden yapılacak tarih henüz açıklanmamıştır.

Kahramanmaraş Depremi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ülkede 7 günlük milli yas ilan edildiğini duyurdu. Başkan Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilecektir." şeklinde ifade etti. Arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemeleri bölgeye sevk edilmeye devam ederken, deprem hasarının en aza indirilmesi için çalışmalar sürecek.