TOKİ İlk Evim projesi kuralarının uygulanması 7 Kasım tarihinden itibaren başladı. Aynı zamanda, 250 bin sosyal konut kampanyası da devam ediyor. Ancak, gözler şimdi TOKİ arsa kura çekim tarihlerine çevrilmiş durumda. Başvurular 10 Ekim Pazartesi günü başladı ve 15 Kasım'a kadar devam etti. Peki, TOKİ arsa kura çekimi, ne zaman yapılacak? Peki TOKİ Arsa kura çekim tarihi açıklandı mı? TOKİ Arsa ödeme planı nasıl olacak? TOKİ arsa kura sonuçları sorgulama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Hotmail giriş yapma, hotmail giriş linki, Hotmail kayıt ve gelen kutusu sayfası Hotmail giriş yapma, hotmail giriş linki, Hotmail kayıt ve gelen kutusu sayfası

TOKİ ARSA KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

"TOKİ arsa kura çekilişi için tarih henüz açıklanmadı. TOKİ resmi sitesinde yapılan açıklamada, "Ocak sonu itibarıyla kura çekilişleri başlayacak ve tarih kura takvimi web sayfamızda ilan edilecektir." denildi. Kura takvimi hakkında daha ayrıntılı bilgi yakın zamanda paylaşılması bekleniyor."

TOKİ müşterek arsa ne demek?

Müşterek arsa, Yüzölçümü değişiklik gösteren, plan yapılaşma koşullarına göre toplu yapı yapmaya müsait, birden fazla hissedarı olan arsa demektir. Toplu yapılaşma planlarına uygun olarak inşa edilebilecek, birden fazla sahibi bulunan ve yüzölçümü değişebilen arsalar için E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek başvurular, hizmet erişiminde yaşanabilecek yoğunluktan kaçınmak amacıyla kademeli olarak alınacaktır.

TOKİ ARSA BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYENLERİN LİSTESİ

"TOKİ, arsa başvurusu kabul edilmeyenlerin listesini resmi internet adresinde yayınladı. Başvuru kabul edilmeyenlerin listesini sorgulamak için TOKİ internet sitesine gidilmeli."

"TOKİ tarafından tahsis edilen arsalar için tahsis bedeli, 1/10'u peşinat olarak ödenir ve geri kalan kısmı 9 yıl boyunca aylık ya da yıllık eşit taksitlerle ödenir. Peşinat ödeme tarihi, sözleşme imza tarihinden 1 yıl sonraki tarihtir ve tahsis sahibi noter onaylı taahhütname verir. Banka sözleşmesi sonrasında peşinat dekontu, noter onaylı taahhütname ve diğer belgeler teslim edildikten sonra tapu devri gerçekleşir."