TKP'nin Merkez Komite Üyesi Alpaslan Savaş, komünist belediyeciliğin, halkın yönetimde örgütlü bir katılımını sağlamak ve rantı ortadan kaldırmakla gerçekleşebileceğini belirtti.

Alpaslan Savaş'ın Açıklamaları

Alpaslan Savaş, bu akşam Cadde TV'de Devrim Hacısalihoğlu'nun sunduğu programa konuk oldu. TKP'nin belediyecilik anlayışının komünist bir zihniyetle şekillendiğini ifade eden Savaş, bu yaklaşımın, halkın yönetimde aktif rol almasını ve rant odaklı politikaları sonlandırmayı hedeflediğini vurguladı.

Komünist Belediyecilik ve Gelecek Perspektifi

Savaş, Türkiye'de komünist belediyelerin yaygınlaşması için TKP'nin çaba göstereceğini ve tüm seçim bölgelerinde aday göstermeyi planladıklarını belirtti. Ayrıca, belediye başkanlıklarında diğer sosyalist örgütlerle iş birliği yapmaya açık olduklarını dile getirdi. Büyükşehirlerde alternatif çözümler sunarak emekçilere destek olmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

AK Parti adayı Dağ'dan İzmir'de sosyal hayat çıkışı: Müftülüğe talip değilim AK Parti adayı Dağ'dan İzmir'de sosyal hayat çıkışı: Müftülüğe talip değilim

Toplumun Beklentileri ve Mücadele Süreci

Savaş, deprem gibi acil durumlarda devletin yetersizliğine dikkat çekerek, bu tür sorunlara çözüm bulmanın önemini vurguladı. Devletin iş makineleri ve müteahhitlerle ilişkisinin toplum tarafından fark edildiğini ve bunun seçim sürecinde önemli bir konu olacağını belirtti.

Gelecek Planları: Komünist Belediyecilik İlkeleri ve Seçimler

TKP'nin önümüzdeki günlerde seçimlere ilişkin detaylı açıklamalar yapacağını ve komünist belediyecilik ilkelerini halk toplantılarında detaylı bir şekilde anlatacağını ifade eden Savaş, seçim çalışmalarını gerçek bir seçenek olarak toplumla buluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Editör: Utku Çelik