Referandum hala tartışma konusu: Atilla Kart ve Fatih Altaylı arasında sert polemik Referandum hala tartışma konusu: Atilla Kart ve Fatih Altaylı arasında sert polemik

Utku ÇELİK-TKP Ankara İl Örgütü adına açıklama yapan Ayşe Demir, “Dün Ankara’da, Sivas’ta 33 yurttaşımızı katleden gerici caniler, talimatlı bir mahkeme kararıyla, utanç verici bir şekilde, zamanaşımı adı altında aklanmaya çalışıldı. Buradan, tam da Adalet Bakanlığı’nın önünden ilan ediyoruz, bu mahkeme kararı hükümsüzdür” dedi.

Demir, Sivas’ta bu ülkenin aydınlarını, sanatçılarını geleceğini katletmek isteyenlerin, o gün bugündür ülkenin tepesine çöreklenmiş durumda olduğunu belirterek, “Sanıyorlar ki bir mahkemeden çıkan kararla, bir af kararıyla alınlarındaki lekeler temizlenecek. O leke temizlenmeyecek, o kan ellerinizden silinmeyecek” diye konuştu.

Sivas’ın Hesabını Soracağız

Demir, Sivas’ta 33 aydınını yakan karanlığa meydan okuduklarını ifade ederek, “Sizi, o karanlığın temsilcilerini tarihin çöp sepetine atacağız ve ilan ediyoruz, Sivas’ın hesabını mutlaka ama mutlaka soracağız” dedi.

Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sözümüz var… Bu ülkenin geleceğinde Hasretler, Metinler katledilen aydınlık yüzlü yurttaşlarımız yer alacak, eşit, özgür, laik ülkemizde onların adı sonsuza kadar yaşayacak.

Cumhuriyet’in 100. Yılında cumhuriyet düşmanı, laiklik düşmanı herkes karşısında bizleri, komünistleri bulacak!

Sivas’ın hesabı sorulacak!"

Kaynak: Utku ÇELİK