Utku ÇELİK- Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanları, CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen önemli bir toplantıda ortak çalışma heyeti kurma kararı aldı. Bu stratejik adım, iki partinin ortak amacı olan 'sola kaybettirmemek' üzerine belirlendi.

Erkan Baş Ve Özgür Özel

Heyet Üyeleri ve Ziyaret Detayları

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve beraberindeki heyet, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti. TİP heyetinde; Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ergün, Parti Sözcüsü Sera Kadıgil, Örgütlenmeden Sorumlu MYK Üyesi Yunus Başaran bulunurken, CHP heyetinde; CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Yurt İçi ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin yer aldı.

Ti̇p'ten Chp'ye Ziyaret

Mutlu: Konak'taki değişimi ilk 100 günde hissedeceksiniz Mutlu: Konak'taki değişimi ilk 100 günde hissedeceksiniz

İyi Dilekler ve Gündemdeki Konular

Erkan Baş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e 'hayırlı olsun' dileklerini iletti. Görüşme sırasında, ülke gündemi, tutuklu Hatay Milletvekili Can Atalay'ın durumu ve yaklaşan yerel seçim süreci detaylı bir şekilde değerlendirildi.

Seçim İşbirliği ve Tutum Belirleme

Toplantıda, iki parti arasında seçim işbirliğine yönelik bir çalışma heyeti oluşturuldu. Yerel seçimlerde muhalefete ve sola kaybettirmeyecek bir tutum belirleme konusunda fikir birliğine varıldı.

İleriki Adımlar ve İşbirliği Olanakları

Oluşturulan çalışma heyetinin, seçim işbirliği için olanakları değerlendireceği ve partilerin kısa sürede tekrar bir araya geleceği açıklandı.

Kaynak: Utku ÇELİK