Özel'den ekonomi çıkışı: '1 Nisan'dan sonra acı reçete geliyor' Özel'den ekonomi çıkışı: '1 Nisan'dan sonra acı reçete geliyor'

Türkiye İşçi Partisi (TİP) heyeti, CHP ile ittifak yapmayacaklarını belirterek, Arsuz, Samandağ ve Defne'de seçimleri kazanacakları iddiasında bulundu. Parti temsilcileri, yerel seçim stratejileri ve belediyecilik prensipleri hakkında bilgi vermek üzere İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

TİP'ten Net İttifak Tavrı

TİP Hatay İl Başkanı Hasan Yılmaz, İskenderun İlçe Başkanı Sürreya İnal, Arsuz İlçe Başkanı Özlem Parlak ve Arsuz Belediye Başkan Aday Adayları Sinan Altan ile Eşref Karayün, CHP ile ittifak yapılmayacağını vurguladı. Özellikle Arsuz, Samandağ ve Defne'de seçimleri kazanacakları konusunda iddialı olduklarını dile getirdi.

Ziyaret Detayları

İGC Başkanı Diyap Atar'ın programı sebebiyle ziyarete katılamadığı belirtildi. Ancak ziyaretçiler, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Yılmaz, Cuma Keseroğlu ve Gökhan Gökpınar tarafından karşılandı.

TİP'in Hedefleri

TİP Arsuz İlçe Başkanı Özlem Parlak, yaptığı konuşmada, parti olarak halka alternatif bir siyaset sunmayı amaçladıklarını vurguladı. "Oy bölmek değil, halkın belediyeciliğine karşı bir alternatif olmak istiyoruz" dedi.

Yerel İktidarın Sınavı

TİP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Eşref Karayün, yerel iktidarın 6 Şubat depremi sürecinde başarısız olduğunu ifade ederek, "Hatay'ın en zor zamanlarında bile ilçeyi terk edenler bugün yeniden aday oluyor. Deprem dönemi siyasi rant alanı olmamalı" diye konuştu.

Halkla Birlikte Hizmet Anlayışı

Aday adaylarından Sinan Altan ise belediyecilikte örneklerle dolu olduğumuzu belirterek, "Halkla birlikte nitelikli ve ucuz hizmet anlayışı bizim için temel sorumluluktur. Arsuz'un örnek bir halkçı belediyeciliği hak ettiğine inanıyoruz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ