Foça Belediyesi, borçlarını kapatmak için satışa çıkardığı 6 arsanın ihalesini bugün gerçekleştirecekti. Bazı meclis üyelerinin kamu borçlarının yapılandırılması amacıyla gündeme gelmiş olan işlemin satış gelirlerinin başka bir yere harcanamayacağına dair şerh koyarak satış izni verdiği ihalenin takipçisi olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyeleri ve Foça Belediye Başkan Adayı Oylun Ercan, kamu malının satışına karşı çıktı. İhale heyeti de yeterli üye katılımı sağlanamadığı için ihaleyi iptal ettiğini duyurdu.

Bakan Tunç: Uluslararası toplum, gazetecileri hedef alan İsrail'e sessiz kalmamalı Bakan Tunç: Uluslararası toplum, gazetecileri hedef alan İsrail'e sessiz kalmamalı

TİP: “Satışa engel bir durum var mı?” 

TİP üyeleri, ihaleyi izlemek için belediye binasına geldi. Kamu malının satışına karşı olduklarını belirterek, ihaleye tepki gösterdi. İhale heyetine satışa ilişkin sorular yöneltti. TİP üyeleri, “Satışa engel icra takibi gibi bir durum olup olmadığını” sordu. Heyet temsilcisi, satışı planlanan 6 taşınmazın hacizli olduğunu söyledi. 

Foça Belediyesi’nin açıklaması yok 

Foça Belediyesi, borçlarını ödemek için 6 arsayı satmaya karar vermişti. Ancak arsaların hacizli olduğu ortaya çıktı. Bu durumda, tapu devri yapılamayacağı için satış gerçekleşemeyecekti. Foça Belediyesi’nin bu durumu neden daha önce açıklamadığı, ihaleye katılanlara neden bilgi vermediği ise merak konusu oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ