Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) Bornova Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Baran Köseoğlu, politik kariyerine dair merak edilenleri sizler için derledik. Peki, TİP Bornova Belediye Başkan Adayı Baran Köseoğlu Kimdir? Baran Köseoğlu Kaç Yaşında, Nereli?

Baran Köseoğlu Kimdir?

Ereğli'de doğan ve eğitim hayatına bu şehirde başlayan Köseoğlu, 1999 yılında hayata gözlerini açtı. İlk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli'de tamamlayan Köseoğlu, 2017 yılında Karadeniz Ereğli Fen Lisesi'nden mezun oldu. Ardından İzmir'e, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde öğrenim görmek için geldi.

Ruhi Çenet kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ruhi Çenet kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

İzmir'de Aktif Siyasi Hayat

İzmir'e yerleştikten sonra aktif bir siyasi hayata adım atan Köseoğlu, beş yıldır İzmir'de yaşamını sürdürmektedir. 2019 yılından itibaren Türkiye İşçi Partisi'nin bir üyesi olan Köseoğlu, özellikle öğrenci hareketlerinde önemli roller üstlenmiştir. Türkiye İşçi Partisi bünyesinde Öğrenci Bürosu üyeliği ve İzmir Gençlik Sekreterliği gibi görevleri üstlenen Köseoğlu, 2020-2021 yılları arasında da Öğrenci Sendikası'nın İzmir Temsilciliği görevini yürütmüştür.

Baran Köseoğlu Kaç Yaşında?

Baran Köseoğlu, 2024 itibari ile 25 yaşındadır.

Baran Köseoğlu Nereli?

Baran Köseoğlu, Karadeniz Ereğli/Zonguldak'ta doğdu.

Kaynak: HABER MERKEZİ