İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü DHKP/C'ye yönelik İstanbul ve Hatay'da yapılan operasyonda gözaltına alınan sekiz kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "DHKP/C (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi) Silahlı Terör Örgütü'nün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Anadolu, Gazi ve Nurtepe mahalli alan yapılanması içerisinde faaliyet yürüten 10 şüpheli şahsın yakalanması adına 24.05.2023 günü ilimiz merkezli ve Hatay ilinde operasyonel çalışma yapılmış olup yapılan çalışma sonucunda sekiz şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana el konulmuştur.

Gözaltında bulunan sekiz şüpheli şahıs, Şube Müdürlüğü'müzde işlemleri tamamlanması akabinde 26.05.2023 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca beş şahıs adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, üç şahıs ise tutuklanmıştır" denildi.

DHA

Kaynak: dha