Termal turizmin önemli merkezlerinden Afyonkarahisar'da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından yaz sezonu yoğunluğu yaşanıyor. Bayram tatili sürecini yüzde 80 dolulukla geçiren termal tesisler, son dönemde gurbetçilerin gelmesiyle hareketlilik arttı. ZAFTODER Başkanı Ali Gümüşhan, yeni sezona hazırlanacak futbol takımlarının da kamp için tercih ettiği bölgede bu yılki sezonun geçen yıl gibi iyi geçmesini beklediklerini söyledi. ZAFTODER Başkanı Gümüşhan, "Bayram tatili 9 günlük bir süreydi. Otellerimiz bu 9 günlük süre boyunca yaklaşık yüzde 80 doluluğu yakaladı. 180 bin kişi konaklamış gözüküyor 9 günlük bayram periyodunda" dedi.

İspanya, Avrupa Şampiyonu! 4. Kez Kupayı Kaldırdılar İspanya, Avrupa Şampiyonu! 4. Kez Kupayı Kaldırdılar

Afyonkarahisar'ın hem termal hem gastronomi hem de tarihi özellikleri açısından önemli olduğunu aktaran Ali Gümüşhan, "6,5 milyona yakın araç geçti bu bayram periyodu boyunca. Çoğu alışveriş yaptı Afyonkarahisar'dan dönüşlerinde ve gidişlerinde, hediyelik eşyalar aldılar. Esnafa çok faydası oldu" diye konuştu.

'AFYONKARAHİSAR'DA MOLA VERDİK TATİL YAPIYORUZ'

Kuveyt'ten tatile gelen Saad Alhajeri (40), Bursa'dan Fethiye'ye seyahat ederken Afyonkarahisar'da mola verdiklerini söyledi. 2 gece kaldıkları kentten oldukça memnun olduklarını belirten Saad Alhajeri, ailesiyle keyifli bir tatil yaptıklarını kaydetti.

'HER SENE GELİYORUZ'

Aslen Emirdağlı olan Muarrem Çeşme de Fransa'dan tatil için geldiklerini belirterek, "Burada 3- 4 günlüğüne konaklamaya geldik. Otelimizden memnunuz, saunamız var, buharımız var, zaten havuzlar görünüyor. Hamamlar var, sıcak sular var, alışveriş merkezi var, kafeterya, yemekhane, açık büfe, çok memnunuz. Buraya her sene geliyoruz, böyle 3- 5 gün kalıp gidiyoruz" dedi. 

Kaynak: DHA