Rock müziğin sevilen ismi Teoman, henüz ünlü olmadan önce reklam ajanslarına iş başvurusu için hazırladığı CV’yi internete sızdırdı. Teoman’ın asi ve aykırı karakterini yansıtan CV, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Kara kutusuydu Şule Dilan Polat'a kazık attı! Dilan Polat Şule kimdir? Kara kutusuydu Şule Dilan Polat'a kazık attı! Dilan Polat Şule kimdir?

hof0s12ltokifaqr-637819924236372310

Teoman’ın şöhret yolculuğu başlamadan önceki CV’si

Teoman, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Karakterini şövalyelik değerleri üzerine oturttu. Kendini Boğaziçi Sosyoloji’de sabitledi. Hayatını şarkıcılıktan kazanıyor. Gay-şarkıcı modasından sonra, sosyolog-şarkıcı modasının çıkacağına inancı tam. Bu sayede yırtma hayalleri kuruyor. Zorda kalınca gitar ve armonika da çalıyor. Televizyona bile çıktı. Amerika’da yaptığı röportaj ve araştırmalardan hazırladığı “Sado Mazoşizm” konulu çalışma, en çok yalvaran dergide yer alacak. Bir reklam şirketinde, adına staj demeye utandığı bir süre geçirdi. İşi sevdi. Yapacağına da inanıyor. Üç dakikalık şarkıların her birinin kendisine okuldan çok şey verdiğini söylüyor. Soap operalardan "Twin Peaks"i seviyor. Laura Palmer için ise “ölecek kız değildi” diyor. Biseksüel, katil, kadın yazarlardan Catherine Tremell’i seven, iyilerin dostu, fenaların düşmanı kahramanımızın, tüm reklam şirketlerine ortak mesajı var: “BENİ ŞİMDİ ALMAZSANIZ SONRA ÇOK YANARSINIZ. EYLEMLERİM SÜRECEKTİR.”

Teoman’ın rock müzik kariyeri

Teoman, müzik kariyerine üniversite öğrencisi iken 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı. Grubun dağılmasından sonra müziğe önce Mavi Sakal, Indians, Black Rose, Işığın Yansıması gibi gruplarında, daha sonra, solo çalışmalarıyla devam etti. 1997 yılından itibaren çıkardığı solo albümlerle Türkiye’de popüler rock müzik alanında tanınmış bir müzisyen oldu. Kolay akılda kalan, akustik çalgıların baskın olduğu, sıkılgan ve melankolik şarkılar yazdı. Albümlerini yanı sıra turne, film müziği ve düetleriyle, özel hayatı ve rock yıldızı imajını tamamlayan tavırlarıyla gündeme geldi. Sanatçı 11 stüdyo albümüne sahip olup 12. ve sanatçının kariyerindeki son albümü olacak olan Ben, Zargana, Deus Ex Machina’yı Nisan 2024’te yayımlayacağını açıkladı. Albümden ilk single (tekli) olan “Nevrozumun Zindanı” 31 Mart 2023’te, “1994 Berbat Bir Yıldı” adlı ikinci single’ı 20 Mayıs 2023’te yayımladı. Daha sonra yaptığı açıklamalarda son stüdyo albümünün yayın tarihini öne çekip 1 Eylül 2023’te yayımlayacağını, albüm öncesi bir cover albüm ve bir konser dvd’si yayımlayacağını söyledi. 7 şarkıdan oluşan Aşık Bir Adam cover albümü 2 Haziran 2023’te yayımlandı.

Kaynak: haber merkezi