ÖGG Sonuçları Açıklandı! 109. Dönem ÖGG'ye Katılanlar Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilir? ÖGG Sonuçları Açıklandı! 109. Dönem ÖGG'ye Katılanlar Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilir?

Rusya'da bir mahkeme, sosyal medya platformu Telegram'a 3 milyon ruble (yaklaşık 34 bin dolar) para cezası verdi. Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu'nun (Roskomnadzor) açtığı davalar, Moskova'daki Taganskiy Mahkemesi'nde görüldü.

Roskomnadzor'un Davaları

Roskomnadzor, Telegram aleyhine açtığı davalarda platformun hükümet karşıtı içeriklere ev sahipliği yaptığını ve bu nedenle mevzuata uymadığını belirtti. Mahkeme, bu gerekçeyle Telegram'a 3 milyon ruble ceza verilmesine hükmetti.

Geçmişteki Benzer İhlaller

Rusya'da daha önce de Telegram'a çeşitli para cezaları uygulanmıştı. Bu cezalar, benzer ihlaller nedeniyle kesilmişti ve Telegram'ın mevzuata uyması gerektiği sürekli vurgulandı.

Telegram'ın Popülerliği

X, Facebook ve Instagram gibi platformlara erişimin bulunmadığı Rusya'da, Telegram en popüler sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Platformun, ülkedeki iletişimde önemli bir rol oynadığı biliniyor.

Kaynak: AA