Park halindeki otomobil alev alev yandı Park halindeki otomobil alev alev yandı

TEKİRDAĞ’da jandarma ekipleri kentte kaçak tütün satıcılarına karşı düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 300 bin lira olan kaçak  tütün ve tütün ürünleri ele geçirildi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı  ekipleri Çerkezköy Gültepe Mahallesi'nde C.Y. isimli şahsın evinde kaçak tütün olduğu ihbarı aldı. İhbarı değerlendiren ekipler evde yaptığı aramada, 10 bin 600 adet dolu makaron, 15 kilogram kıyılmış tütün, 9 bin 200 adet boş makaron, 1 adet tam otomatik makaron doldurma makinesi, olmak üzere piyasa değeri yaklaşık 41 bin 250 TL olan malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili şüpheli şahsın ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Süleymanpaşa Topağaç Mahallesin de Jandarma Asayiş Noktasında icra edilen yol emniyet ve kontrol uygulaması esnasında A.E., R.T.E. ve R.K. isimli şahısların bulunduğu araçta yapılan kontrolde içi tütün ile doldurulmuş makaronlar tespit edildi. A.E. ve R.K. isimli şahısların ev ve işyerlerinde Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 260 bin TL olan, 392 bin adet dolu makaron, 18 adet elektronik sigara ve 8 kilogram bandrolsüz tütün ele geçirildi. Suçta kullanılan araca el konularak şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

Kaynak: DHA