İstanbul’da, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi “Fatih Terim Fonu” adı altında dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan’ın, tefecilerin eline düştüğü ortaya çıktı. Erzan’ın, tefeciler tarafından boş bir araziye götürülerek tehdit edildiği ve senet imzalatıldığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak 96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak

Görüntülerde, Erzan’ın bindiği aracın, boş bir araziye girdiği görülüyor. Araçtan inen Erzan, tefeciler tarafından darp ediliyor. Erzan, tefecilerin elinden kurtulmaya çalışsa da başarılı olamıyor. Tefeciler, Erzan’a senet imzalatmak istiyor. Erzan, senedi imzalamak istemediğini söylüyor. Tefeciler, Erzan’ı tehdit ederek senedi imzalatıyor. Erzan, senedi imzaladıktan sonra araca binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Tefecilerin, Erzan’ı dolandırdığı iddia edilen futbolcuların paralarını geri almak için tehdit ettiği öğrenildi. Erzan’ın, tefecilerden aldığı paraları futbolculara yatırım vaadiyle verdiği, ancak yatırımların batması sonucu hem futbolcuların hem de tefecilerin parasını ödeyemediği belirtildi.

Erzan’ın, tefecilerden aldığı paraların toplamının 10 milyon TL civarında olduğu tahmin ediliyor. Erzan’ın, tefecilerle olan ilişkisini soruşturan savcılık, tefecilerin kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı. Erzan’ın, tefecilerden aldığı paraların kaynağını ve akıbetini de araştıran savcılık, Erzan’ın tefecilerle olan görüşmelerinin detaylarını ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Erzan hakkında, “özel belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlarından 226 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Erzan, tutuklu yargılandığı davada, suçlamaları kabul etmemiş ve kendisini mağdur olarak göstermeye çalışmıştı. Erzan’ın yargılanmasına devam ediliyor.

Kaynak: haber merkezi