Pop 8, 720p çözünürlüklü ve 90Hz yenileme hızına sahip 6.6 inçlik bir LCD ile donatılmış durumda. Önde, bir kesik delik içinde yer alan 8MP ön kamera bulunuyor ve üst kısımda çift flaş ile destekleniyor. Tecno ayrıca, bu kesik delik çevresini kullanışlı bildirimler, şarj durumu ve çağrı durumu gibi bilgilerle dolduran Dynamic Port'unu getiriyor.

Bayraktar TB3 SİHA, 11. uçuş testini başarıyla tamamladı Bayraktar TB3 SİHA, 11. uçuş testini başarıyla tamamladı

Arka tarafta ise 13MP ana kameranın yanı sıra bir AI kamera bulunuyor. Üçüncü kesik delik, bir LED flaşı barındırıyor ve ilginç bir şekilde bu flaşın üzerinde daha küçük bir flaş daha bulunuyor. Unisoc T606 yongaseti, 3/4GB RAM ve 64/128GB depolama alanı ile destekleniyor ve bu alan microSD kart yuvası aracılığıyla genişletilebiliyor. Yazılım tarafında Android 13 (Go sürümü) kullanılırken, batarya 5,000 mAh kapasitesine sahip ve 10W şarjı destekliyor.

Tecno Pop 8'in Resmi Renkleri

Tecno Pop 8, Mystery White, Alpenglow Gold, Magic Skin ve Gravity Black renklerinde sunuluyor. Şu anda fiyatlandırma ve kullanılabilirlik bilgileri sunulmamış olsa da sızıntılar, Hindistan'da başlangıç fiyatının 72 bin 400 lira (85$) olacağını gösteriyor.