Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere verilen tarımsal destekleme ödemelerinin bugün başlayacağını açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 168 milyon 957 bin liralık ödemenin bugün saat 18.00’den itibaren çiftçilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Hangi Destekler Verilecek?
Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında, çeşitli alanlarda destekler verilecek. Buna göre, hayvan hastalıkları tazminatı desteği için 87 milyon 516 bin 379 lira, bireysel sulama sistemleri desteği için 53 milyon 117 bin 97 lira, kırsal kalkınma yatırım desteği için 21 milyon 208 bin 418 lira ve sertifikalı tohum üretim desteği için 710 bin 677 lira ödenecek.

Dilan-Engin Polat'ın lüks araçları otoparka çekildi Dilan-Engin Polat'ın lüks araçları otoparka çekildi

Ödemeler Nasıl Sorgulanacak?
Tarımsal destekleme ödemelerinden yararlanmak isteyen çiftçilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olması gerekiyor. ÇKS’ye kayıtlı olan çiftçiler, e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ödeme sorgulaması yapabilirler. Ödeme sorgulaması için buraya tıklayabilirsiniz. Ödemeler, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılacak.

Kaynak: AA