İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar Kirazlı Metro İstasyonu Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Tarihi bir seçimin arifesindeyiz. Önümüzde iki seçenek: Ya değişime oy vereceğiz ve ülkeyi saplandığı bu bataklıktan, ekonomi çöküşünden, işsizlikten, yoksulluktan, adaletsizlikten hep birlikte kurtaracağız ya da cennet vatanımızın, bu güzel milletimizin göz göre göre bir girdabın içinde oradan oraya ne yazık ki savrulmasını seyredeceğiz. Sizlere güvenimiz sonsuz. Bu ülkenin gidişatına seyirci kalmayacağınızı biliyoruz.

Bakın; dört yıl önceyi hatırlayın. İstanbul'daki o kötü gidişe, İstanbul'a ihanet edenlere, İstanbul'u rant uğruna tepetaklak edenlere, orasını burasını çekiştirenlere, siz, hep birlikte 'dur' dediniz. 'Dur' dediniz ve durdurdunuz. Çeyrek asır boyunca bu şehri yönetenlerin, iş yapamaz hale geldiğini sizler gördünüz. Değişim istediniz. 'Bunlarla yürümez' dediniz. Bizim için, hatırlayın, sizlere ne yalanlar söyledi. Benim için. Ne dediler? 'Bu adam gelirse sosyal yardımlarınızı keserler' dediler. Doğru mu? Bunu hem İstanbul için hem diğer şehirlerimiz için söylediler. Peki ne yaptı sizin bu kardeşiniz? Ekonomik zorlukların çok büyük olduğu dönemde sosyal yardımları tam beş katına çıkarttık" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NA OY VERİN, BU İŞ BİTSİN"

İmamoğlu, "Bu insanlar, son 1-1.5 aydır dillerindeki bütün kötülükleri kustular. Bize 'terörist' dediler. Kendilerine oy vermeyenlere 'terörist' dediler. Topluma öyle zarar verdiler ki. Ama bu kardeşiniz size söz veriyor. Bakın biz, asla ve asla kötü dil kullanmayacağız. Ben, hepinize net olarak ifade edeyim: Efendiliğiyle, bu milleti birbirinden ayırmayan yüreğiyle, hak, hukuk, adalet mücadelesiyle, Millet İttifakı'nın bugünlere gelme sebebi olan Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na verin oyları, bu iş bitsin.

Bu yeni dönem, bu oy kullanacağımız süreç, bir cumhurbaşkanı değiştirme süreci değil sadece. Bu süreç, bunların uydurduğu o kötü rejimin, o sistemin çöpe atılacağı bir seçim. O sistemi çöpe atacağız. Milletin sistemi, Cumhuriyet'in sistemi, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bu sistem gelecek" dedi.

DHA

Kaynak: dha