Taner Tabaklı yeni koleksiyonu Seyis’i İzmir Fashion Week’te sundu. Kişisel bir hikayeden yola çıkarak oluşturduğu koleksiyon büyük beğeni topladı. 6 Şubat tarihinde ülkemizde meydana gelen büyük felakette İskenderun’da hayatını kaybeden profesyonel binici kuzeni Melis Mora’ya ithafen gerçekleşen defile, izleyenleri oldukça duygulandırdı.

2009 yılından bu yana sektörde birçok işe imza atan, 2015 yılında 6. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda elde ettiği birincilikten sonra 2016’da kendi adıyla kurduğu Taner Tabaklı markasının 3. defile koleksiyonu olan Seyis’i İzmir Fashion Week’te moda severlerle buluşturdu. Küçükken geçirdiği bir at kazasının üzerine çok sevdiği atlara bir daha dokunamayan Tabaklı, bu korkusunu kendi sanatı ile yenmeye çalışmış. Koleksiyonunu "Ben korkarken, seyis ise atların tüm bakımlarını yapabiliyor” cümlesi üzerinden geliştiren Tabaklı’nın, koleksiyon ile oldukça kişisel de bir bağı var. Atlara karşı fobisini yenmek için hazırladığı koleksiyonun defile öncesi çekimlerini yaptığı at çiftliğinde, yavaş yavaş atlara yaklaştıkça korkusunu yenmeye başladığını, yendikçe de koleksiyonuna daha da bağlandığını belirten Tabaklı’nın koleksiyonu, adından sıkça söz ettirecek.

MELİS MORA'YA İTHAF EDİLDİ

Kraliçe adayları kampta Kraliçe adayları kampta

Seyis koleksiyonunun hazırlık aşamasında ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketinde İskenderun’da yaşayan aile bireylerini kaybeden Taner Tabaklı’nın göçük altında kalan kuzeni Melis Mora ve ailesini andığı defilede, Seyis koleksiyonu farklı bir anlam da kazandı. Taner Tabaklı’nın Seyis adlı koleksiyonu, çok küçük yaştan itibaren atlara ve binicilik sporuna olan tutkusu hiç bitmeyen, profesyonel binici olan ve ailesine de bu tutkuyu aşılayan kuzeni Melis Mora’ya ithaf edildi.