Kahramanmaraş'ta, tarihi bir değere sahip olduğu düşünülen bir Tevrat kitabı satmaya çalışan şüpheliler, güvenlik güçleri tarafından hızla yakalandı. Ortaya çıkan bilgilere göre, bin 300 yıl öncesine ait olduğu değerlendirilen bu nadir eser, Dulkadiroğlu ilçesindeki operasyonla ele geçirildi. İşte detaylar...

Operasyon ve Yakalanan Şüpheliler

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Dulkadiroğlu ilçesindeki iki şahsın tarihi bir eseri satmaya çalıştığını tespit etti. F.K. (55) ve S.A.A. (49) isimli şahıslar, bu operasyon sonucunda Dulkadiroğlu ilçesinde gözaltına alındı.

7.Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor 7.Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor

Tarihi Değeri Yüksek Tevrat Kitabı Ele Geçirildi

Yapılan üst aramada, şahısların elinde bulunan eserin tam 1300 yıl öncesine ait olduğu değerlendirilen bir İbranice el yazmalı Tevrat kitabı olduğu belirlendi. Deri üzerine yazılmış bu tarihi eser, bölgede ender bulunan nadir bir koleksiyon parçası olarak öne çıkıyor.

Adli İşlemler Başlatıldı

Şüphelilerin yakalanmasının ardından, olayla ilgili adli makamlara bilgi verilerek tahkikat başlatıldı. Ele geçirilen tarihi Tevrat kitabının kesin değeri ve geçmişiyle ilgili detaylı araştırmalar devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ