Bugün milyonlarca öğrenci, eğitim yılının sonunda karnelerini almanın heyecanını yaşıyor. Bu yıl özellikle takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler için devletin sunduğu destek programı büyük bir ilgi odağı haline geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar, devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerini sevindirdi. Erdoğan, "Devlet okullarında okuyan ve dereceye giren öğrencilerimize asgari ücretin %60'ına varan tutarda destek vereceğiz" şeklinde konuştu. Bu açıklama, başarılı öğrencilerin ve ailelerinin büyük bir merakla beklediği karne hediyesine dair umutları artırdı.

Karne Hediyesi İçin Beklenen Tutar

Öğrenciler ve veliler, 10 bin 201 lira karne hediyesi alınıp alınmayacağını araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belirttiği destek miktarı, öğrencilere büyük bir motivasyon kaynağı oluşturdu.

Günde 1-2 tane acur turşusu yiyin, sağlığınıza i̇nanamayacaksınız! Günde 1-2 tane acur turşusu yiyin, sağlığınıza i̇nanamayacaksınız!

Başarı Teşvik Programı Detayları

Başarı teşvik programı kapsamında verilecek olan karne hediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanacak. Ancak, bakanlık tarafından yapılacak başvuru süreciyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Resmi açıklamalar geldiğinde, detayları anında haberimizde bulabileceksiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Demişti?

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine asgari ücretin %60 oranına varan tutarda destek vereceğiz.” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklama, birçok öğrencinin ve velinin dikkatini çekmiş ve umutlarını artırmıştı.

Başvuru Süreci ve Detaylar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen başarı teşvik programının başvuru süreci hakkında henüz bir bilgilendirme yapılmadı. Bakanlıktan resmi bir açıklama yapıldığında, haberimizde detaylı olarak yer verilecektir.

Kaynak: haber merkezi