Haber - Utku ÇELİK

TRT'nin yeni uluslararası film ve dizi platformu olan Tabii, 25 ülkede ve 5 farklı dilde kullanıma sunuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla, "Bizi birleştiren hikayeleri, 5 farklı dilde ve 25 ülkede anlatacak olan yeni dijital platformumuz #tabii'nin yolu açık, izleyicisi bol olsun. #tabii Türkiye'de başlangıçta ücretsiz olarak milletimizle buluşacak. Hayırlı olsun." şeklinde duyuruda bulundu. Bu haberin ardından, Tabii hakkında yapılan araştırmalar başladı. Peki, Tabii nedir, nasıl izlenir? TRT Tabii ücretli mi, üyelik ne kadar? Tabii dijital nasıl üye olunur?

TRT TABİİ NEDİR?

TRT TABİİ NEDİR?

TRT'nin uluslararası dijital platformu olan Tabii, Beykoz Kundura Fabrikası'nda düzenlenen bir Tanıtım Gecesi ile kamuoyuna tanıtıldı. Yüksek kaliteli altyazı ve dublaj seçenekleriyle birlikte birçok içeriğe erişim imkanı sunacak olan bu platform, büyük ilgi gördü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeni dijital platformumuz 'Tabii', bizi birleştiren hikayeleri 5 farklı dilde ve 25 ülkede izleyicilerle buluşturacak. Yolun açık olsun, bol bol izleyiciye ulaşsın. 'Tabii' Türkiye'de başlangıçta ücretsiz olarak sunulacak. Hayırlı olsun." şeklinde ifadeler kullandı.

TRT TABİİ ÜCRETLİ Mİ, ÜYELİK NE KADAR?

TRT TABİİ ÜCRETLİ Mİ, ÜYELİK NE KADAR?

TRT Tabii, izleyicilere 7 Mayıs'ta sunulacak. İlerleyen dönemlerde ise platformun uluslararası pazarlara açılması hedefleniyor. Başlangıçta Türkiye'deki kullanıcılara ücretsiz olarak erişim imkanı sağlanacak.

TABİİ DİJİTAL NASIL ÜYE OLUNUR?

TABİİ DİJİTAL NASIL ÜYE OLUNUR?

TRT Tabii dijital platformunu 7 Mayıs'tan itibaren internet sitesine tıklayarak veya mail ile üye olarak izleyebilirsiniz.

TRT'nin uluslararası dijital platformu Tabii, Türkçe, Arapça, Urduca, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere 5 farklı dilde yayın yapacak. Platform, aksiyondan komediye, tarihi dramlardan animasyonlara kadar geniş bir yelpazede orijinal içeriklere ev sahipliği yapacak. Modern Doğu Masalları, Koyu Beyaz, Son Gün, Kapı, Hay Sultan, Şanzelize Düğün Salonu, Derin Mor, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Küçük Dahi İbn-i Sina, Akif, Şebeke, Adalet, Aşkımız Yeter, Dayton ve Yangın Günleri gibi toplamda 184 yeni bölüm ve 30'un üzerinde proje platformda yer alacak. Ayrıca çocuklar için animasyon içerikleri de sunulacak. Aynı şekilde TRT'nin sevilen yapımları da platformda bulunacak.

Editör: Utku Çelik