Haber - Utku ÇELİK

Survivor'un yeni sezonu büyük bir heyecanla izlenirken, dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri de Ertuğ Onur Yaşlıoğlu oldu. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Survivor Ertuğ, özellikle Nefise ile arasındaki diyaloglarla gündeme geldi. Sporcu kimliğiyle de öne çıkan yarışmacı, birçok farklı spor dalında deneyim sahibi. Peki, Survivor Ertuğ Onur Yaşlıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

SURVIVOR ERTUĞ

SURVIVOR ERTUĞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Survivor 2023'ün öne çıkan isimlerinden olan Ertuğ Onur Yaşlıoğlu, 20 Kasım 1987 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul'da geçirdiği çocukluk döneminden sonra eğitim hayatına da aynı şehirde devam etti. İlk öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, lise eğitimini Saint Michel'de başarıyla tamamladı.

Üniversite eğitimi için ise Uludağ Üniversitesi'ni tercih etti ve buradan mezun oldu. Ardından, ekonomi alanında daha fazla bilgi ve deneyim edinmek amacıyla Fransa'nın Université Bretagne üniversitesinde eğitimine devam etti. Ekonomi bölümünden başarıyla mezun olan Yaşlıoğlu, akademik kariyerine devam etmek amacıyla Galatasaray Üniversitesi'nde ekonomi üzerine yüksek lisans yapma fırsatını da yakaladı.

Ertuğ Onur Yaşlıoğlu, eğitim hayatındaki başarıları ve akademik geçmişiyle dikkat çekiyor. Bu bilgiler, yarışmacının Survivor macerası öncesindeki yaşamı ve eğitim durumu hakkında daha fazla bilgi sağlamaktadır. Survivor'daki performansıyla da izleyicileri etkileyen Ertuğ'un gelecekteki başarıları ve kariyeri merakla takip edilmeye devam edecektir.

SURVIVOR ERTUĞ NE İŞ YAPIYOR, MESLEĞİ NE?

SURVIVOR ERTUĞ NE İŞ YAPIYOR, MESLEĞİ NE?

Ertuğ Onur eğitim hayatına devam ederken diğer yandan da çocukluğundan beri ilgi duyduğu spor dallarına yöneldi. Yaşlığlu, 2013'te Crossfit'e başladı. Bu alanda çok sayıda yarışmada yer aldı. Uluslararası müsabakalarda da boy gösterdi. 20122-2022 arasında birçok başarıya imza attı. Türkiye Kürek Federasyon yarışmalarında performans sergileyen Yaşlıoğlu, iki sene üst üste birincilik elde etti. Daha sonra hayalini kurduğu spor merkezini kurdu.

SURVIVOR ERTUĞ EVLİ Mİ?

SURVIVOR ERTUĞ EVLİ Mİ?

Survivor Ertuğ evlidir. Eşinin adı Begüm Yaşlıoğlu'dur.

Editör: Utku Çelik