Metz geriden geldi Metz geriden geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, 7 Nisan’da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Şanlıurfa’da oynanacak 2023 Turkcell Süper Kupa maçının yapılacağı 11 Nisan Stadyumu’nda inceleme yaptı. TFF’nin stadyum güvenlik, medya, protokol, seyahat ve konaklama, markalama, pazarlama, maç planlama departmanlarından gelen yetkililer, stadyumun son durumunu gözden geçirdi.

Stadyumda Yenileme Çalışmaları

Süper Kupa maçı için yapılan toplantıda, uluslararası standartlarda güvenlik tedbirlerinin alınması ile ulaşım ve turizm gibi konularda çeşitli planlamalar yapıldı. Stadyumdaki soyunma odalarında yenileme çalışmalarının başlatılması kararlaştırıldı. Ayrıca Süper Lig seviyesinde maç yayını yapılabilmesin için de eksiklikler giderildi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Akgül: “Maçı Sabırsızlıkla Bekliyoruz”

TFF heyetine, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yasin Akgül, Şanlıurfa İl Gençlik ve Spor Müdürü Halil Eren ile ilgililer eşlik etti. Akgül, Süper Kupa maçının Şanlıurfa’ya verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu maç, hem Şanlıurfa hem de Türk futbolu için çok önemli. Şanlıurfa, tarihi, kültürel ve turistik zenginlikleriyle misafirlerini ağırlamaya hazır. Maçı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Kaynak: AA