Kademeli Emeklilik Güncel Durum: Bakan Işıkhan Son Noktayı Koydu Kademeli Emeklilik Güncel Durum: Bakan Işıkhan Son Noktayı Koydu

İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Sultanahmet'te, şiddetli yağış sonrası bir tarihi binada çökme meydana geldi. Çökme sonrası bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin çalışması sonucu, binadan herhangi bir can kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

Olay, saat 23:45 sıralarında Fatih ilçesi Sultanahmet Mahallesi Peykhane Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, şiddetli yağış nedeniyle bir tarihi binanın duvarında çatlak oluştu. Çatlağın büyümesi sonucu bina, bir anda çöktü.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, binanın çevresinde güvenlik önlemi alarak, olası bir tehlikeye karşı önlem aldı. Ekiplerin çalışması sonucu, binadan herhangi bir can kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

Ekipler, binada hasar tespit çalışması başlattı. Çökme nedeniyle Peykhane Sokağı trafiğe kapatıldı.

Çökme anı ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerde, binanın bir anda çöktüğü ve çevrede bulunan vatandaşların paniklediği görülüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA