Emekli Maaşlarına Zam Tarihi Açıklandı! Emeklilere Ne Zaman Zam Yapılacak? Emekli Maaşlarına Zam Tarihi Açıklandı! Emeklilere Ne Zaman Zam Yapılacak?

Dünyanın dört bir yanında her ay birçok ilginç, komik, şaşırtıcı ve bazen de üzücü olay yaşanıyor. Bu olaylar, basın tarafından haber olarak duyuruluyor ve insanların dikkatini çekiyor. Şubat ayında da birçok “tuhaf olay” basına yansıdı. İşte bunlardan bazıları:

Kanada’da Doldurulmuş Kutup Ayısı Çalındı

Kanada’nın Edmonton kentinde bir otelde sergilenen 3,6 metre boyunda ve 225 kilogram ağırlığında bir doldurulmuş kutup ayısı, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Polis, kutup ayısının kablolarını keserek kaçıran hırsızların planlı hareket ettiğini söyledi. Otel çalışanları ise kutup ayısının çok değerli olduğunu ve internet üzerinden satılmaya çalışılmasından endişe ettiklerini belirtti. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

ABD’de Bisikletli Kadına Puma Saldırdı

ABD’nin Washington eyaletinde 60 yaşındaki bir kadın, bisiklet sürerken korkunç bir saldırıya uğradı. Kadının önüne aniden çıkan bir puma, kadını ısırdı ve tırmaladı. Kadın, hayvanla mücadele ederek kurtulmaya çalıştı. Olay yerine gelen yaban hayatı polisi, pumayı vurarak öldürdü. Kadın ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Avustralya’da 3 Yaşındaki Çocuk Oyuncak Makinesine Girdi

Avustralya’nın Brisbane kentinde bir alışveriş merkezinde ilginç bir olay yaşandı. 3 yaşındaki Ethan, pelüş oyuncaklar bulunan bir oyuncak yakalama makinesinin içine girmeyi başardı. Çocuğun makineye sıkıştığını gören ailesi ve çevredekiler, panik oldu. Polis, makinenin camını kırarak çocuğu kurtardı. Çocuk ise makineden çıktıktan sonra oyuncaklarla oynamaya devam etti.

Demi Lovato, Kalp Hastalıkları Etkinliğinde “Kalp Krizi” Şarkısını Söyledi

Amerikalı pop yıldızı Demi Lovato, Amerikan Kalp Derneği’nin düzenlediği bir etkinlikte sahne aldı. Lovato, etkinlikte kadınların kalp sağlığına dikkat çekmek için davet edilmişti. Ancak şarkıcı, etkinlikte “Heart Attack (Kalp Krizi)” adlı şarkısını söylemeyi seçti. Bu seçim, sosyal medyada eleştirilere neden oldu. Bazı kullanıcılar, Lovato’nun şarkı seçiminin saygısızlık olduğunu, bazıları ise ironik olduğunu yazdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ