Gonca Vuslateri, Fırat Tanış Hakkında Konuştu: 'Defterin Sayfalarını Aralardım da…' Gonca Vuslateri, Fırat Tanış Hakkında Konuştu: 'Defterin Sayfalarını Aralardım da…'

Apple'ın efsanevi kurucusu ve eski CEO'su Steve Jobs'un, tam 47 yıl önce imzaladığı 4 dolarlık çek, şimdi açık artırmada. En düşük teklifin 20 bin dolardan başladığı belirtiliyor. Bu nadir çek, Jobs'un gerçek adı olan Steven ile imzalandı ve 1976 tarihli. Çekin 'Radio Shack' adlı elektronik mağazasına yazıldığı öğrenildi. Jobs, ilginç bir şekilde, Radio Shack'e bu çeki imzalamadan yaklaşık üç ay önce Apple'ı kurmuştu.

Jobs'un İmzasını Taşıyan Özel Bir Ürün

Müzayede evine göre, söz konusu çek, Jobs'un imza vermemesiyle bilinen nadir ürünlerden biri. Geçtiğimiz yıl, Jobs'un imza talebini reddetmek için yazdığı mektup, yaklaşık 500 bin dolara satılmıştı. Jobs, hayranlarına imza vermemekte kararlıydı ve bu durumu mektuplarıyla ifade etmişti. 11 Mayıs 1983 tarihinde bir hayranı tarafından kendisine iletilecek imza isteğine içtenlikle cevap vermiş, ancak imza vermemekte kararlı olduğunu belirtmişti.

 Jobs'un İmzasıyla Değerlenen Ürünler

Jobs'un imzasını taşıyan ürünler, özellikle koleksiyonerler arasında büyük ilgi görüyor. Bu çekin önceki bir örneği geçen yıl 500 bin dolara satılmasının ardından, şimdi meraklıları tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Jobs'un imza vermemesi ve nadir ürünlerle özdeşleşmesi, bu çeki daha da özel kılıyor.

Kaynak: haber merkezi