Star Trek, Amerikan yapımı bir uzay opera dizisidir. 1966 yılında yayınlanan Orijinal Seri ile başlamış, sonra pek çok takipçi, film ve animasyon serisi yapılmıştır. Dizi, 24. yüzyılın sonunda insanlığın galaksiyi keşfetme maceralarını anlatır ve gelecekteki evrenin insanlığın ulaşabileceği en uzak yerlerine giden bir yıldız gemisi ekibinin yaşadığı aksiyon ve maceraları konu alır. Dizi, insanların insan olma potansiyelini, insanlık tarihi, bilim ve teknolojik gelişmeler ve insanlığın geleceği hakkında konuları ele alır.

Sizler için Star Trek'in tüm zamanların en iyi ilk 10 karakterini belirledik

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 92

10. Komutan T’Pol

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 93

9. Kaptan Jonathan Archer

Jonathan Archer , 22. yüzyılda İnsan Yıldız Filosu subayı ve United Earth'ün ilk tam teşekküllü yıldız gemisi Enterprise NX-01'in kaptanıydı . Bu rolde, Birleşik Dünya'nın Alfa ve Beta Çeyreğindeki varlığını büyük ölçüde genişletmekten ve aralarında Klingonlar , Andorianlar ve Xindi'nin de bulunduğu bir düzineden fazla türle ilk teması kurmaktan sorumluydu .

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 94

8. Kaptan Kathryn Janeway

Kate Mulgrew, Kaptan Janeway karakterini "Star Trek" dizisinde canlandırdı. 29 Nisan 1955'te Iowa, ABD'de doğan oyuncu 3 çocuğu var. Şu anda "Orange is the New Black" dizisinde rol alıyor. Birçok ödülü bulunuyor, örneğin en iyi kadın oyuncu, seçkin solo performans, seçkin performans.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 95

7. Albay Kira Nerys

Kira Nerys, Bajor Direnişi sırasında binbaşı olarak Bajor Milislerinde görev yapmış, daha sonra albay olarak yükselmiş ve 2375 yılında kısa bir süre Yıldız Filosu komutanlığı yapmıştır. Deep Space 9 istasyonunda Bajoran irtibat subayı olarak çalışmış ve daha sonra istasyonun komutanlığını üstlenmiştir. Kira, Dominion'a karşı Kardasya İsyanı sırasında hayatta kalması açısından önemli bir rol oynamıştır.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 96

Manisa'nın gıda kolileri Hatay'a ulaştı Manisa'nın gıda kolileri Hatay'a ulaştı

6. Komutan William Riker

Jonathan Frakes, 30 Ağustos 1952'de doğdu ve Amerikalı oyuncu ve yönetmen. En tanınmış rolü, "Star Trek: The Next Generation" televizyon dizisinde ve serinin diğer filmlerinde Komutan William T. Riker karakteridir. Genie Francis ile evli ve 2 çocukları vardır.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 97

5. Dr. Leonard “Bones” McCoy

Dr. Leonard "Bones" McCoy, Atılgan'ın baştabibi ve üçüncü en önemli karakteridir. Kaptan Kirk tarafından "Bones" olarak adlandırılır ve dizide saf duyguları temsil eder. Deforest Kelley tarafından canlandırılmıştır.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 98

4. Kaptan Spock

Spock, Star Trek: The Original Series'in anılması gereken karakterlerinden biridir. Karakter, birçok televizyon kahramanının aksine mantık ve duygusal denge arasındaki sıkışmışlığı ile tanınır. Aynı zamanda Kaptan Kirk'ün ikinci kaptanı olarak bilinir. Leonard Nimoy tarafından canlandırılmıştır ve daha sonra filmlerde Zachary Quinto tarafından hayat verilmiştir.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 99

3. Kaptan Jean-Luc Picard

Patrick Stewart tarafından canlandırılan Kaptan Picard, Star Trek dizisi ile tanınan aktör. Patrick Stewart, oyunculuğun yanı sıra başarılı bir seslendirme sanatçısıdır ve birçok ödül kazanmıştır. 1940 yılında Birleşik Krallık'ta doğmuştur ve iki çocuk babasıdır.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 100

2. Kaptan Benjamin Sisko

Kaptan Benjamin Sisko, Avery Brooks tarafından oynanmıştır. Brooks, 2 Ekim 1948 tarihinde doğmuş bir Amerikalı aktördür. 68 yaşındaki Brooks, en çok Kaptan Sisko rolü ile tanınır ve aynı zamanda şarkıcılık ve yönetmenlik de yapmaktadır.

50 yıllık Star Trek efsanesine damgasını vuran 100 karakter - 101

1. Kaptan James T. Kirk

Kirk'in ortanca ismi ilk olarak "R." olarak göründü, fakat daha sonra "T." olarak değişti. İsim 1974 yapımı Uzay Yolu Animasyon Serisi'nde Tiberius olarak kullanıldı ve en sonunda Uzay Yolu VI: Keşfedilmemiş Ülke filminde resmileşti. Kirk'ün büyükbabası Tiberius'a hayranlık duyuyormuş. Kirk'in maceraları ve taktikleri 24. yüzyılda bile Alfa ve Beta Dörtlüklerinde efsane olmuştur.