Zafere koştular

Düz taban ve içe basma problemi olan, ağabeyinin felç geçirmesiyle fiziksel sıkıntılarına, psikolojik rahatsızlıklar eklenen Burcu Avcı, dertlerini sporla aştı.

Zafere koştular

Haber/LEVENT ARIÖZ

Karşıyaka One Team'e girdikten sonra kilometrelerce koşan Burcu, ağabeyiyle birlikte de ortak etkinliklere katılarak ağabey-kardeş dayanışmasıyla aşılamayacak engel olmadığını göstermiş oldu.Ağabey-kardeş dayanışmasına en büyük örneklerden biri Karşıyaka One Team çatısı altında gerçekleşti. Düz taban ve içe basma probleminden dolayı spor yapmakta zorlanan 29 yaşındaki Burcu Avcı, yaklaşık 3 sene önce ağabeyi Emre Avcı'nın beyin kanaması geçirip felç olmasıyla sıkıntısı ikiye katlandı. Fiziksel problemine, dikkat eksikliği ve stres bozukluğu eklenen Burcu Avcı, çareyi sporda buldu. Türkiye'nin en kalabalık koşu takımlarından Karşıyaka One Team'la 1 yıl önce tanışan Avcı, kendini spora vererek önündeki tüm engelleri aştı. Şimdi kilometrelerce yol kat eden Burcu Avcı, moralini üst seviyede tutarak psikolojik problemlerini aştı. Ayrıca yıl içinde gerçekleşen 'Birlikte Koş' ve 'Wings For Life World Run' etkinliklerine ağabeyiyle birlikte katılan Burcu, ağabeyinin sosyalleşmesini sağlayarak, ağabey-kardeş dayanışmasıyla aşılmayacak engel olmadığını göstermiş oldu.

10 kilometre koştu

1 yıl öncesine kadar spor açısından hiç bir geçmişi yokken Karşıyaka One Team'le tanışarak hayatının değiştiğini ifade eden Burcu Avcı, 'Çocukluğumdan beri içe basma bozukluğum ve düz tabanlık problemimden dolayı  koşamıyordum. 3 sene önce de ağabeyim Emre Avcı beyin kanaması geçirerek sağ tarafı felçli olunca fiziksel sıkıntılarıma psikolojik sorunlar da eklendi. Dikkat eksikliği ve stres bozukluğu yaşadım. Bu zorlu süreçten spor sayesinde kurtuldum. Antrenör Faiz Özkan ve Tümer Gülümserler sayesinde Karşıyaka One Team çatısı altına girdim. Hem bireysel hem ağabeyimle birlikte antrenmanlara katıldım. Ağabeyimle yıl içinde 'Birlikte Koş' etkinliğine katıldım. Uluslararası önemi olan 'Wings for Life World Run' yarışında ağabeyimin itici gücü oldum ve 10 kilometre koştum. Spor sayesinde şimdi rahatlıkla koşuyorum. Ayrıca tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren ağabeyim sosyalleşerek dışarıda da bir hayatın olduğunu görmüş oldu" diye konuştu.

Hayali kürsü

Yakın zamanda 2 ayrı turnuvaya katılacağını ve hedefinin kürsüye çıkarak madalya almak olduğunu kaydeden Burcu Avcı, '1 Eylül'de Eskişehir'de Ford Otosan Eskişehir Kurtuluş Maratonu'nu katılacağım. Ardından 22 Eylül'de Çeşme'de yüzme ve koşma haftasında yarışacağım. Hedefim bir gün kürsüye çıkıp madalya almak. Karşıyaka One Team, insanların spor yapmasını, evlerinde kalmamasını sağlayan bir oluşum. İyiki kulübümle yollarım kesişti' cümlelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lady candir
Lady candir - 4 ay Önce

Tebrikler burcu azim her zaman basariya goturur.

SIRADAKİ HABER