banner112

Verstappen: "Şampiyonluk için garantimiz yok"

Formula 1’de şampiyona lideri Max Verstappen, gelecek yıl yapılacak değişiklikler sebebiyle bu yıl harcama yapılmamasının hata olacağını söyledi.

Verstappen: "Şampiyonluk için garantimiz yok"

Geçtiğimiz hafta sonu Azerbaycan GP’de lastik patlatarak yarışı tamamlayamayan ve yarış dışı kalan Max Verstappen açıklamalarda bulundu.

Hollandalı pilot Marca’da yer alan demecinde Mercedes’i geçebilmek için güncellemelerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

“Beklersek her şeyi çöpe atarız”

Verstappen, “İki tane kötü yarış için 2022 planlarını tersine çevirmemeliyiz. Dünya şampiyonluğu olasılığı bu kadar yüksekken olabildiğince pist üstünde olmak zorundayız. Gelecek sene bizi neyin beklediğini bilmiyoruz. 2022’de yapılacak değişikleri beklersek şimdiden bir şeyleri çöpe atmış oluruz. Ekibimize çok güveniyorum. Kısa sürede 2022’deki aracı tasarlayabilirler.” ifadelerini kullandı

Yeni güç ünitesi

Formula 1’de bu sezon altı yarış geride kalırken Red Bull, gelecek haftaki Fransa yarışında yeni güç ünitesine geçiş yapacak. Honda’nın üretmiş olduğu güç ünitesini kullanan Red Bull, sezon başında her altı ya da yedi yarışta bir güç ünitesinin değiştirilmesini planlamıştı.

Formula 1’de sezonun yedinci yarışı 20 Haziran’da Fransa’da gerçekleştirilecek.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 21:01
YORUM EKLE

banner97

banner96