banner135

Ufuk Sarıca'dan klima için özür

Pınar Karşıyaka'da antrenör Ufuk Sarıca, Pınar Cup'taki ilk maçlarında salonda çalışmayan klimalar nedeniyle rakip Petkimspor'dan, hakemlerden ve oyuncularından özür diledi.

Ufuk Sarıca'dan klima için özür

Pınar Cup 2020'ye Petkimspor önündeki 65-54'lük galibiyetle başlayan Pınar Karşıyaka'da antrenör Ufuk Sarıca, salonda çalışmayan klimalar nedeniyle rakipten, hakemlerden ve oyuncularından özür diledi. Çok sıcak ve oksijensiz bir ortamda maç yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Sarıca, şöyle konuştu: “Salonumuzun durumundan ötürü hem rakibimiz Petkim Spor’dan hem hakemlerden hem de kendi oyuncularımızdan özür diliyoruz. Çok sıcak, oksijensiz ve havasız bir ortamda bu maçı oynamak zorunda kaldık. Yaklaşık 10-12 gündür bu süreçteyiz maalesef. Bir kısmı Antalya’ya geldi ama diğer kısmında bazı antrenmanları da iptal etmek durumunda kaldık. Bundan dolayı sıkıntılı bir ortamda maç oldu, maç olarak da kalite olarak da zaten seyircisiz, taraftarsız oynanan bir maçta, boş salonda bir de bu sıcaklıkla beraber oyuncularımın bence motivasyonu ve sahadaki kaliteleri düştü.”

Kazanmalarına rağmen tam olarak hazır olmadıklarını ifade eden başarılı antrenör, “Tabi kazanmak güzel bir şey ama tam olarak hazır olduğumuzu söyleyemeyiz. Çok az süre kaldı. Yapacağımız antrenmanlar ve oynayacağımız bir tane daha maç var. Zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte özellikle 3 tane hazırlık maçını ertelemek zorunda kaldık. Dolayısıyla mart ayından bu yana uzun süredir yaklaşık 5 aydır basketbol oynamayan oyuncular sahada ritim kaybına da maalesef maruz kalıyorlar. Onun dışında cumartesi günü (yarın) oynayacağımız turnuvanın son maçıyla lig hazırlıklarını bitirip ligin ilk haftasındaki rakibimizi bekliyor olacağız” dedi.

Büyükçekmece ile karşılaşacak

Pınar Karşıyaka, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Pınar Cup 2020'nin son maçında bugün Arel Üniversitesi Büyükçekmece'yi ağırlayacak. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'ndaki mücadele saat 16.00'da başlayacak. Koronavirüs pandemisine alınan tedbirler kapsamında yine seyircisiz oynanacak karşılaşma kulübün Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100