Tire Stadı lige hazır

Yaklaşık 60 milyon liraya malolan Tire Stadı'nın ışıklandırılması da bitti.

Tire Stadı lige hazır

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi'nin işbirliğiyle UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin kişilik Tire Stadı gece görüntüsüyle kendine hayran bıraktı. Işıklandırma ve ses sistemleri de tamamlanan İzmir'in yeni stadı çok yakında kapılarını açacak.
Işık ve ses sistemlerinin kurulmasıyla birlikte yapımı büyük ölçüde tamamlanan stat, gökyüzünden kaydedilen gece görüntüleriyle dikkat çekiyor. UEFA standartlarında inşa edilen, uluslararası karşılaşmalara da ev sahipliği yapabilecek 15 bin kişilik stat, sporseverleri şimdiden heyecanlandırıyor. 60 milyon TL'yi bulan maliyetinin yüzde 75'i Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25'i Tire Belediyesi tarafından karşılanan kentin yeni stadında artık son rötuşlar yapılıyor. Bir yandan da İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bağlantı yollarındaki imalatlar tamamlanıyor.
Tribün çatısının son bölümünün de kapatılmasının ardından stat ilk maç için hazır hale gelecek.
Tire Stadı'nın iki dijital skor tabelasından ilkinin montajı gerçekleştirildi. Diğeri de önümüzdeki günlerde monte edilecek. Sadece çimlendirme çalışması 1.2 milyon TL'ye mal olan stadın yanındaki 29 bin metrekarelik yeşil alanda ise antrenman sahası ve koşu parkurları yapılacak. Stat içinde sosyal tesisler ve misafir takımlar için konaklama tesisi de bulunacak. Yeni Tire Stadı, estetik görünümü kadar mükemmel akustiği ile de ev sahibi takımlar için önemli bir avantaj yaratacak.
Tire Stadı'nın tüm İzmir'in stadı olduğunu belirten Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, "Şehrimizde güzel İzmirimizin güzide takımlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Hepimizin gurur duyacağı mükemmel bir spor tesisi kazandık. Emeği geçen, katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER