Pınar Karşıyaka çifte zafer istiyor

KSK Başantrenörü Özhan Çıvgın, bir yandan lig sonunda play-off'ta yer almak istediklerini, diğer yandan da Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nda sonuna kadar gitmeyi hedeflediklerini belirtti

Pınar Karşıyaka çifte zafer istiyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Özhan Çıvgın, bir yandan lig sonunda play-off'ta yer almak istediklerini, diğer yandan da Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nda sonuna kadar gitmeyi hedeflediklerini belirtti. Çıvgın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısının istedikleri gibi geçmediğini, sakatlıklar nedeniyle kadroda sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Sezon başında ligde ilk yarıda hedeflerinin 8 galibiyet olduğunu ancak 6 galibiyette kaldıklarını kaydeden Çıvgın, şu ifadeleri kullandı:

"Bu bizim istediğimiz bir nokta değil. Yaşadığımız sakatlıklara rağmen ilk yarıyı play-off'a yakın bir yerde bitirmek bizim için önemliydi. Sezon içinde dönem dönem istediğimiz oyunu sergiledik, dönem dönem de bunu başaramadık. Saha içi istikrarı çok fazla yakalayamadık. Her maçta oyuncuların farklı rolünün olması takım içindeki dengeleri bozuyor. Daha iyiye doğru gittiğimizi düşünüyorum, özellikle yaptığımız transferlerden sonra roller daha net oturacak. O zaman standart bir basketbol konuşabiliriz." Çıvgın, Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nda da yollarına devam ettiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu: "Lig sonunda play-off'un içinde olmak istiyoruz. Play-off oynayacağımıza inanıyorum. Bizim play-off'un dışında Avrupa kupasında da hedefimiz var. İkisini birlikte götürmeye çalışıyoruz. İnşallah ikisini de istediğimiz noktada bitireceğiz. Hedefimiz Avrupa'da sonuna kadar gidebilmek, onun için mücadele ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER