KSK tek yürek oldu

Karşıyaka başkanı Turgay Büyük karcı taraftar desteği ile alacaklı olan son yabancı futbolcu dosyasını kapatacaklarını söyledi. Büyükkarcı ayrıca Ufuk Sarıca'yı da Fenerbahçe'ye verme niyetinde olmadıklarını söyledi

KSK tek yürek oldu

Karşıyaka'da alacaklı olan yabahncı futbolculardan sonuncusu Igor Duric için kampanya büyüyor. Futbolcunun 170 bin Euro alacağını kapatmak için çalışyan KSK'de Başkan Turgay Büyükkarcı, bu engeli de taraftarın desteğiyle aşacaklarını söyledi. Takımda kaptan Mustafa Aşan hariç tüm futbolcuların Karşıyaka doğumlu olduğunu belirten Turgay Büyükkarcı, "Bizim altyapı sistemimiz birçok kulüpte olduğu gibi Türkiye'nin çeşitli yerlerinden insan toplamak değil. Karşıyaka'da yetişen çocuklardan takımları kuruyoruz. Bu çocuklar 9-10 yaşlarından beri Karşıyaka kültürüyle yetişiyor. Göreve geldiğimizde kulübün önünde tehlike oluşturan FIFA dosyaları vardı ve yönetimin çabası, bulduğumuz destekler, taraftarın katkılarıyla bu dosyaları kapattık. Şimdi önümüzde tek Igor Duric dosyası kaldı. Bunu yine taraftarımızla kapatacağız. Türkiye'nin takdir ettiği, ölüyü dirilten bir taraftarımız var. Tüm Türkiye ve Avrupa gibi biz de taraftarımıza hayranız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'la adı anılan futbol takımının 21 yaşındaki yıldızı Doğukan İnci'yle ilgili gelişmelere değinen Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, genç oyuncunun eğer transferi gerçekleşirse şans bulabileceği bir yere gitmesi taraftarı olduklarını söyledi. Ayrıca ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe'de dünyaca ünlü Sırp çalıştırıcı Zeljko Obradovic'le yolların ayrılmasıyla A Milli Takım ve Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıca'nın da adı adaylar arasında geçerken Başkan Turgay Büyükkarcı, deneyimli teknik adamı bırakmaya niyetlerinin olmadığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER