Karşıyaka, divanla buluştu

Karşıyaka yönetimi, divan kurulu toplantısında camiaya transfer yasağından, yeni statla ilgili son gelişmelere kadar bir çok konuda bilgilendirmede bulundu.

Karşıyaka, divanla buluştu
Karşıyaka yönetimi, divan kurulu toplantısında camiaya transfer yasağından, yeni statla ilgili son gelişmelere kadar bir çok konuda bilgilendirmede bulundu.

Karşıyaka'da 20 Ocak'taki olağanüstü kongrede göreve gelen yönetim, kulübün genişletilmiş divan kurulu toplantısında camiaya 3 aylık süreçteki icraatlarıyla ilgili bilgi verdi. Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Evi'ndeki toplantıda Başkan Turgay Büyükkarcı, divan üyelerine kulüpteki faaliyetlerini sunum eşliğinde anlattı. Futbolda transfer yasağıyla altyapı ağırlıklı kalan kadrosuyla 3'üncü Lig'e düşen Karşıyaka'da Büyükkarcı, inşaat ruhsatı başvurusu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yapılan yeni stat konusundaki son gelişmeleri anlatıp projesine yeniden hız kazandırılan 10 bin kişilik yeni salon planının detaylarıyla ilgili bilgi verdi. Selçuk Yaşar Tesisleri'ndeki çim saha sayısını 3'e çıkarmak istediklerini, Milli Emlak'la temasa geçtiklerini belirten Büyükkarcı, Sasalı'da 35 dönüm arazide yeni bir tesis yapmak istediklerini söyledi.

Altyapıda oyuncu sayısı arttı


Tenis şubesine Örnekköy'de 2 yeni kort kazandırdıklarını, futbolda altyapı oyuncusu sayısını kısa dönemde 169'dan 415'e çıkardıklarını belirten Başkan Büyükkarcı, altyapıya çeşitli kentlerden A takımda oynama potansiyeline sahip 41 futbolcu transferi yaptıklarını açıkladı. Yönetimin 3 eski yabancı futbolcuya olan 4 milyon 124 bin TL kesinleşmiş borcu Mesut Sancak'ın 2 milyon 325 bin TL nakit desteğiyle kapatıp kulübü FIFA'dan gelen 18 puan silme cezasından kurtardığını ifade eden Büyükkarcı, önceden sıkıntı olan personel maaşlarını aksatmadıklarını, basketboldaki ödemeleri Yaşar Holding'in desteğiyle sorunsuz yaptıklarını ifade etti. Büyükkarcı, divan üyelerine göreve seçildikleri kongrenin iptal edilmesiyle ilgili dava açan Eski Başkan Mutlu Altuğ dönemindeki tespit edilen usulsüzlük iddiaları konusunda da bilgi verdi.

İç transfer mesaisi başlıyor


Gelecek sezonda transfer yasağını açması zor görünen Karşıyaka, kadrodaki futbolcuların sözleşmelerini uzatmak için görüşmelere sezon biter bitmez başlayacak. Yeşil kırmızılıların deneyimli futbolcusu Mustafa Aşan'ın büyük ihtimalle başka bir kulübe transfer olması beklenirken, Mahmut Temür'ün de büyük ihtimal takımdan ayrılması bekleniyor. Takımdaki diğer tecrübeli futbolculardan Tayfun Pektürk ve Abdülhamit Yıldız'ın durumu ise belirsizliğini koruyor. DHA
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER