Kaf Kaf pes etmeyecek

Afyon Belediyespor’a deplasmanda 89-86 yenilerek Play-Off şansını zora sokan Pınar Karşıyaka’da Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Sezonun son düdüğüne kadar mücadelemiz sürecek" dedi

Kaf Kaf pes  etmeyecek

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 24. hafta karşılaşmasında Afyon Belediyespor’a deplasmanda 89-86 yenilerek Play-Off şansını zora sokan Pınar Karşıyaka’da Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, önemli açıklamalarda bulundu. Afyon Belediyespor yenilgisinin kendilerini fazlasıyla üzdüğünü belirten Büyükkarcı, “Bu mağlubiyet hiç hesapta yoktu ve bizleri tabi ki üzdü, kahretti ve Play-Off’a kalmamızı riske soktu. Ancak bu pes ettiğimiz anlamına gelmiyor. Son topa, son maça ve sezonun son düdüğüne kadar mücadelemiz sürecek. Play-Off’a kalabilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

11 milyon borç ödedik

Ancak asıl amaçlarının günlük başarılar peşinde koşmak olmadığını, daha çok uzun dönemli ve kalıcı başarılar yakalamak için çalıştıklarını belirten Büyükkarcı, “Bu sezon yüksek bütçeli bir takım yaratmak yerine, mali durumu düzeltme yönünde adımlar attık. Mali kriterlere önem verdik. Bugünü değil, yarını kurtarma peşinde koştuk. 13 milyon liralık basketbolun genel borcunu 2 milyona indirdik, kulübün ciddi borç yükünü hafiflettik. Bu Play-Off’a kalmaktan çok daha önemli, kulübün geleceği için çok daha değerli. Kısa vadede başarılar yakalayacağımıza uzun soluklu, kalıcı başarılar yakalamayı yeğledik. Daha yüksek bütçeli takım kurup tüm parayı oyuncu bütçesine ayırıp kulübün geleceğini karartmak kolay yol olurdu, biz bunu seçmedik. Bu KSK’nin geleceği için daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Şu an Play-Off’u riske soktuk ancak gelecek yıllarda daha iyi bir Pınar Karşıyaka’nın temellerini attık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER