İZVAK'ta ikinci Ali Erten dönemi

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) olağan genel kurulunda başkanlığa yine seçime tek aday olarak giren Ali Erten seçildi.

İZVAK'ta ikinci Ali Erten dönemi

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) olağan genel kurulunda başkanlığa yine seçime tek aday olarak giren Ali Erten seçildi.

Vakfın 180 üyesinin 80'inin katıldığı genel kurulda oluşturulan 22 kişilik yeni yönetim kurulunda 9 İzmir kulübü birer yöneticiyle temsil edilecek. Yönetimde ayrıca Erdem Meço, Elif Sağlamer, Ercan Korkmaz, Fatih Tanfer, İrfan Erol, Özgür Gündoğan, Saliha Ayda Maç, Suavi Yardımoğlu, Ufuk Akgün, Ünal Ersözlü, Yılmaz Şahin, Kerem Fahri Baykalmış ve Sedef Üstüner de yer aldı. Kuruluşunun 20'nci yılını kutlayan vakıfta ilk kez oluşturulan danışma kurulunda ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selçuk Sert, Eski Futbol Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, eski FIFA kokartlı hakemlerden Oğuz Sarvan, İzmirli işadamları Mesut Sancak, Mert Pala, Deniz Barçın, Emin Önal, Levent Ürkmez, Cemal Elmasoğlu, Ahmet Taşpınar ve Hüseyin Arslan bulunacak.

Statların takipçisi olacağız


İzmir'i 10 yıl içinde Türkiye'nin spor kenti ve futbol merkezi haline getirebileceklerini ifade eden Ali Erten, "Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ve Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan başta olmak üzere bu işe yatırım yapan bütün kulüplerimize, değerli başkanlarımıza ve spor adamlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca bu sürece destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve şehrimizin siyasi temsilcilerine de çok teşekkür ediyoruz. Geçen sene iki takımımız şampiyon oldu. Kulüplerimizin sportif başarıları ile şehrimizde artan bir sinerji oluşturdular. Yatırımlar ve vizyonlar ilgiyle merakla izleniyor. Devam eden stat inşaatları ve planlanan diğer tesis yatırımları da bu süreci destekliyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 17:51
YORUM EKLE