banner109

Göztepe zevk veriyor

Göztepe zevk veriyor
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, "Bu seneki hedefimiz ligde kalmak. Zevk veren bir futbol oynuyoruz. Bulunduğumuz yer, oynadığımız futbol bizi tatmin ediyor" dedi.

Süper Lig'e 14 yıl aradan sonra dönerek ilk 7 haftayı 13 puanla 4. sırada geçen Göztepe'de Başkan Mehmet Sepil, ilk hedeflerinin ligde kalıcı olmak olduğunu hatırlatarak, "Havaya girmeyeceğiz" dedi. " Sepil, ligde ilk 7 haftada bulundukları yerin ve oynadıkları futbolun kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Sepil, son hafta Medipol Başakşehir'e yenilmelerine rağmen 7 müsabakada 13 puan topladıklarını belirterek, "Yeni bir takım için ilk 7 hafta, beklentilerimizi karşıladı. Bu seneki hedefimiz ligde kalıcı olmak, aldığımız puanlar bizi gaza getirmiyor. Ligde kalıcı olma yolunda çalışıyoruz, çalışacağız. Zevk veren bir futbol oynuyoruz. Bulunduğumuz yer, oynadığımız futbol bizi tatmin ediyor" dedi.

Öncelik ligde kalmak

Yaptığı çıkışla taraftarlar arasında sezon sonunda Avrupa Kupaları beklentisi yaratan sarı-kırmızılılarda Mehmet Sepil, "Erken konuşmak iyi birşey değil. 19 yeni oyuncunun geldiği bir takımda inişler ve çıkışlar olacak. Biz çıkışla başladık. Ligde 40 puanı bulduğunuzda düşme tehlikeniz olmuyor. Önce 40 puanı bulalım sonra gerisine, gideceğimiz noktaya bakarız. Şimdiden Avrupa beklentisine sokmak bizi yorar. Ama beklentiye sokmamak hayalini kurmamak değil. Tabi Avrupa hayalim var ama öncelik ligde kalmak" dedi.

Gouffran ve Ömer toparlanacaktır

Başkan Mehmet Sepil, henüz bekleneni veremeyen bazı futbolculara da değinerek, "Yeni oyuncuların büyük bölümünün takıma hızlı uyum göstermesi çok önemliydi. Yenilerden Goffran ve Ömer'in sakatlıkları vardı. Ömer hiç oynayamadı, Gouffran da sakatlığı yeni atlattı. İkisi de faydalı olacak. Önümüzde daha uzun bir lig var. Sezon sonunda verim alamazsak bakarız ama bunu söylemek için daha erken" şeklinde konuştu.

Sabri örnek olacak

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, performansıyla 6 yıl sonra yeniden A Milli Takım'a seçilen Sabri Sarıoğlu'nun kendisi konumundaki futbolculara örnek olacağını söyledi. Sabri'nin Türk futbolu için çok önemli bir oyuncu olduğunu belirten Sepil şöyle dedi: "Biz ondan bu çıkışı bekliyorduk. Hocamızla da konuştuk, Galatasaray'dan geldikten sonra Göztepe'de daha fazla kendini göstereceğini biliyorduk. Selçuk'la beraber takımımızın kaptanı konumundalar. Sadece saha içinde değil saha dışında da örnek biri. Kendisi de artık kafasının rahatladığını söylüyor. Bu da performansını yukarı çekiyor. Gerçekten çok haketti. Milli Takım'a çağrılmasa çok üzülürdüm. Sabri gibi bir değerin 6 yıl sonra ay-yıldızlılara çağrılması Türk futbolu için çok önemli. Diğer birçok oyuncu için de örnek oluşturacak. Sabri'yle birlikte 5 oyuncumuz milli takımlara çağrıldı. Böyle bir Göztepe'ye sahip olmak bizim için çok güzel."

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 12:30
YORUM EKLE

banner97

banner96