banner112
banner111

Denizli, sporda tüm zamanların rol modeli

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İzmir Kız Lisesi öğrencilerinin 1995 yılından bu yana düzenlediği projede “Sporda Tüm Zamanların Rol Modeli” ödülüne layık bulundu.

Denizli, sporda tüm zamanların rol modeli

İzmir’in Cumhuriyet ile yaşıt eğitim kurumu Kız Lisesi, “Sporda Tüm Zamanların Rol Modeli” ödülünü Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli’ye verilmesini kararlaştırdı. Kız Lisesi Psikolojik Danışmanı Yaşar Burçak ve öğrenci temsilcileri ile birlikte Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’ne ziyarette bulunan Organizasyon Sorumlusu Fahrettin Gülşahin, Türk futbolunun efsane ismi Denizli ile bir araya geldi. Ödül kararının, Okul Müdürü Suna Yoldaş Santepe’nin koordinasyonunda tüm öğrencilerinin oyları ile verildiğini belirten Gülşahin, “1995 yılından bu yana sektörlerindeki en iyi ve örnek kişilerle öğrencilerimizi buluşturuyor ve onların yaşam hikayelerinden ilham almalarını sağlıyoruz. Sayın Mustafa Denizli ise hem Altay’da geçirdiği unutulmaz yıllar, hem de A Milli Takım dahil tüm kulüplerimizdeki başarıları ve yaklaşımlarımla gençlerimize örnek bir karakter oldu” dedi. Denizli ise  İzmir Kız Lisesi’nin örnek bir eğitim kurumu olduğunun altını çizerek, “Öğrenciler tarafından böyle bir ödüle layık bulunmak onur verici. Biz, bir yandan onlara deneyimlerimizi aktarırken diğer yandan onlar da yeni fikirler ile bize yeni yollar gösterecek. Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Sporda Tüm Zamanların Rol Modeli” ödül töreni ve söyleşisi, İzmir Kız Lisesi’nde 27 Ekim 2021’de saat 13.00’de yapılacak.

Oya Dağıstan anıldı

Altay Kulübü’nün önemli isimlerinden ve ülkemizin ilk kadın spor kulübü yöneticisi Oya Dağıstan, vefatının 13. yılında anıldı. Altay Kulübü, resmi sosyal medya hesaplarından yayınladığı, “İlklerin takımı Altay Spor Kulübü’nde, Türkiye’nin ilk kadın futbol yöneticisi olmanın dışında, futbolcularımıza ablalık, taraftarlarıma annelik yapan spor insanı Oya Dağıstan’ı vefatının 13. yılında rahmet, saygı özlemle anıyoruz” mesajıyla Dağıstan’ı unutmadı.

YORUM EKLE