banner112

Budapeşte'de şampiyon Ege Üniversitesi

19.Estetik Grup Cimnastik Dünya Şampiyonası  7-10 Haziran tarihlerinde Budapeşte'de düzenlendi.

Budapeşte'de şampiyon Ege Üniversitesi

19.Estetik Grup Cimnastik Dünya Şampiyonası  7-10 Haziran tarihlerinde Budapeşte'de düzenlendi. Şampiyonada IFAGG Throphy Kısa Program Büyükler kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Ege Üniversitesi takımı, birinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Asya Sual, Eylül Kaplan, Dilay Morsünbül, Melisa Morsünbül, Enes Derin ve Deren Arman’dan oluşan takımın antrenörlüğünü ise EÜ  Öğr. Üyesi Dr. Emine Kutlay yaptı.

Günde 4 saat antreman yaparak şampiyonaya hazırlandıklarını ifade eden Öğr. Üyesi Dr. Kutay, ‘’ Takımımız önce Türkiye elemelerinden önemli başarılara imza attı. Budapeşte’ye gelirken bu şampiyonaya hazır olduğumuzu biliyorduk. Emeklerimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Takımımıza her zaman  güvenen ve bizlerden desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof.Dr. Sayın Necdet Budak’a ve fakültemiz üst yönetimine teşekkür ediyorum. Üniversitemizin desteği ile ülkemize daha büyük başarılar yaşatmak istiyoruz’’ diye konuştu.

EÜ Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak ise kısa süre önce EÜ Gençlik ve Spor Kulübünü daha profesyonel platforma taşıyacak girişimleri başlattıklarını ifade ederek ‘’ Kulübümüz çatısı altında futbol, basketbol ve yüzme gibi branşların yanında atletizm ve jimnastik gibi branşlarda da sporcu yetiştirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin ve üniversitemizin genç nüfusu düşünüldüğünde daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle  Budapeşte’de büyük bir başarıya imza atan takımımızı ve antrenörümüzü kutluyorum. Ege Üniversitesi ülkemize bilim ve eğitim alanınd ülkemize yapmış olduğu katkıyı sporda da sürdürecek. Estetik cimnastik takımımız bugün bu katkının güzel bir örneğini bizlere yaşattı. Sporcularımızla gurur duyuyorum ve başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.

Şampiyonada  7 kategori ve 24 ülkeden toplam 104 takım mücadele etti.  

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:56
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100