Bucaspor taraftarı yönetime el koydu

Bucaspor'da kongre sonrası taraftarlar kulüp binasını basarak cam ,çerçeve ve kapıları kırdı.

Bucaspor taraftarı yönetime el koydu
Bucaspor'da kongre sonrası taraftarlar kulüp binasını basarak cam,çerçeve ve kapıları kırdı.

Bucaspor Klüp binasına girerek kulüp başkanlık koltuğuna oturan Bucaspor taraftarı Mehmet Aydın, "Bundan sonra klübü biz yönetiyoruz" diyerek seçilen yönetimi tanımadıklarını belirtti. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden Bucaspor'un bazı taraftar sayfalarından,"Kamuoyuna Duyurulur! Bucaspor Kulübünde gerçekleşen ‘yolsuzluk’ sebebiyle 17.07.2018 tarihi itibariyle kulüp yönetimine taraftarlar olarak el koymuş bulunmaktayız." açıklaması yapıldı.

Kulüp binasına giren Bucasporlu taraftarlar ardından karakolun yolunu tuttu. Ancak Bal ve yönetim kurulunun Mehmet Aydın ve ekibinden şikayetçi olmadığı, bu yüzden taraftarların serbest kaldığı vurgulandı.

Başkan İrfan Bal ise yapılan davranışların doğru ve hoş olmadığını savundu. Kulübü yönetmenin kolay olmadığını vurgulayan İrfan Bal, "Maalesef yakışıksız bir eylem gerçekleşti. Ben kongre salonunda olduğum için neler yapıldığını göremedim. Ardından olaylardan haberim olunca gece saat 02.00'ye kadar yöneticilerimizle toplantı yaptık. Yarın (çarşamba) bir kez daha yöneticilerimizle toplanacağız. Gerekirse yine kararlar alabiliriz" dedi.

Bal, "Tekrar kongre olabilir mi?" sorusuna da şu şekilde cevap verdi: "Her şeyi yönetim kuruluyla konuşuruz. Gereken her şeyi yaparız" şeklinde konuştu.

"KULÜBÜN ANAHTARI BİZDE"

Bucasporlu taraftarlar sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada, Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Aydın'ı kulüp başkanı olarak tanıdıklarını açıkladı. Sarı lacivertliler gruplarından paylaştıkları yazıda, "Değerli kader arkadaşlarımız, kulübün anahtarları biz taraftarların elindedir. Seçilen mevcut yönetimi tanımayarak, başkanlık koltuğunda ağabeyimiz Mehmet Aydın oturmaktadır. Yapılan yolsuzluğu kamuoyunun bilgisine sunarak, Buca'da imza kampanyası başlatıyoruz. İmzalar en kısa zamanda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaşacaktır. Bildiğiniz üzere bir süredir kulübümüzde yapılan yolsuzluk diz boyu olmuş, Bucaspor ile alakası olmayan, Bucalılık kimliğinden yoksun kişiler delege olmuş hatta başkanlık koltuğuna oturmuşlardır. Yazacağımız bildiri sadece içimizde birikmiş öfkeyle sınırlı kalmayacağı bildirerek aynı zamanda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağımızı beyan ederiz. Seçim günü taraftarlar kongre salonuna alınmayarak sözde yöneticiler yolsuzluğu kapalı kapılar ardında flu hale getirmek istemişlerdir" ifadeleri kullanıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER