Buca'da kongre kararı

Genel kurulda İrfan Bal'ın başkan seçilmesinin ardından bir grup taraftarın kulüp binasını basarak yönetime el koymasının yankıları sürüyor.

Buca'da kongre kararı

Genel kurulda İrfan Bal'ın başkan seçilmesinin ardından bir grup taraftarın kulüp binasını basarak yönetime el koymasının yankıları sürüyor. Bal ve ekibinin görevi bırakma kararı aldığı öğrenildi

TFF 3'üncü Lig ekiplerinden Bucaspor'da pazartesi gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda İrfan Bal'ın başkan seçilmesinin ardından bir grup taraftarın kulüp binasını basarak yönetime el koyduğunu açıklaması ortalığı karıştırdı. Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Aydın'ın kulübü taraftarın yöneteceğini söylemesinin ardından İrfan Bal ve yönetim kurulunun görevi bırakma kararı aldığı öğrenildi. Bal'ın Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile bir araya geleceği ve kulübün anahtarını belediyeye teslim edeceği ifade edildi.

En kısa sürede kongre kararı alıp istifa edecekleri öğrenilen yöneticilerin genel kurul sürecini de yönetmeyeceği vurgulandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan başkan Bal, "Maalesef camiamıza yakışmayan olaylar yaşandı. Bizler kulübümüz için taşın altına elimizi koyduk.Belediye Başkanımız Levent Piriştina ile görüşeceğiz. Ardından hepimiz istifa edeceğiz" dedi. Öte yandan taraftar grubu dün antrenmanı ziyaret ederek futbolcularla bir toplantı yaptı. Futbolculardan sadece saha içine odaklanlamalrı istenirken, “Saha dışındaki olaylar sizi etkilemesin. Çıkın ve sahada futbolunuzu oynayın. Kendinizi herkese gösterin. Bu takımı şampiyon yaparsanız heykelinizi dikerler. Önümüzdeki günlerde moral amaçlı organizasyonlarımız olacak” denildi. Kongre sürecine kadar kulübün başında Buca Futbol Akademi'nin Başkanı İbrahim Ülgen'in olması bekleniyor.


Saruhan yumruğu attı, Hasan'ın burnu kırıldı


Bucaspor'da gündem yoğunluğunu korurken anternmanda da ortalık gerildi. Yaşanan bir tartışma sırasında genç futbolcu Saruhan'ın takım arkadaşı Hasan Kaşıkara'ya yumruk attığı ileri sürüldü. Hasan'ın burnunun kırıldığı vurgulanırken, Saruhan'ın ise kadro dışı bırakıldığı kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER