Bornova'nın kızları ödüle doymuyor

Bornova Belediyesporlu cimnastikçiler Bolu’da düzenlenen Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’ndan takım halinde Türkiye ikincisi oldu.

Bornova'nın kızları ödüle doymuyor

Elde ettiği ulusal ve uluslararası dereceler ile trampolin cimnastikte bir marka olan Bornova Belediyespor, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Yeşil-beyazlı sporcular Bolu’da düzenlenen Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’ndan kupa ve madalyalarla döndü. 10 - 12 yaş sporcuları takım halinde Türkiye ikincisi oldu. 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Şampiyona’da aynı başarı bireysel kategorilerde de geldi.10 - 12 yaş grubunda Yaren Gül Türkiye 3. sü, 15-16 yaş grubunda ise Yaren Cesur Türkiye 2. si oldu.

Spor okullarında yetişiyorlar

Faaliyetlerini kızlar ve erkekler kategorisinde sürdüren Bornova Belediyespor Cimnastik Şubesi, spor okullarında çok sayıda çocuğu cimnastik ile tanıştırıyor.

Yaş gruplarındaki yaz spor okulunda 2012-2013 ve 2014 doğumlu minikler eğitim alıyor. Bornova Spor Salonu’nda verilen cimnastik kursuları 80 sporcunun katımıyla gerçekleşiyor. Salı ve Perşembe olmak üzere haftada iki gün, birer saat olarak gerçekleştirilen kurslar, öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Deneyimli antrenörlerin gözetimindeki kurslar, Kış ve Yaz dönemi olmak üzere yılın 12 ayı devam ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER