Altınordu'da olimpik hedef

Milli sporcu İlke: "Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalyayı kazanmak. Minimum 4 olimpiyat görmek istiyorum."

Altınordu'da olimpik hedef

Altınordu Kulübü, milli modern pentatloncu İlke Özyüksel'i kadrosuna dahil etti. Altınordu Kulübünün transfer ettiği milli modern pentatloncu İlke Özyüksel, en az 4 olimpiyat görmek istediğini, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalyayı hedeflediğini söyledi.

İlke Özyüksel'in Altınordu Kulübü çatısı altına girmesi nedeniyle İzmir'deki bir otelde basın toplantısı düzenlendi.Toplantıda konuşan kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, Türk sporunun geleceğinde etkin bir şekilde var olmak istediklerini dile getirdi.

Spor kültürü olmayan toplumda elit sporcular yetiştirmeye çalıştıklarını anlatan Özkan, şöyle konuştu:"11 yıldır önemli başarılara imza attık. Bir yıl önce kadromuza kattığımız milli jimnastikçi Ferhat Arıcan ve bugün aramıza katılan İlke'nin içinde savaşçı ruhu var. Kimsenin desteği olmadan hırsları ve azimleriyle bir yerlere geldiler. 2020 Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya hedefi olan sporculara canıgönülden başarılar diliyorum."

Özkan, her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini, özellikle de iş adamlarının bu topraklarda yetişen gençlere destek vermeleri gerektiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 17:37
YORUM EKLE

banner101

banner100