Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Fırat Deryal ve Sevda Deryal'a yönelik olarak, sosyal medya paylaşımları ve Borsa İstanbul AŞ pay piyasalarındaki işlemlerinden dolayı yarından itibaren 6 ay süreyle borsalarda geçici işlem yasağı getirme kararı aldı.

ABD'den İsrail'e Batı Şeria ile yeniden ekonomik bağ çağrısı ABD'den İsrail'e Batı Şeria ile yeniden ekonomik bağ çağrısı

SPK Kararına Göre: Fırat Deryal ve Sevda Deryal'a Geçici İşlem Yasağı!

SPK'nın bültenine göre, Fırat Deryal'ın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ve Borsa İstanbul AŞ pay piyasalarındaki işlemler nedeniyle, yarından itibaren 6 ay süreyle borsalarda geçici işlem yasağı uygulanacak. SPK, söz konusu kişilerin faaliyetlerinin piyasada olumsuz etkiler yaratabileceğini değerlendirerek bu kararı aldığını bildirdi.

İz-san Sanayi ve Ticaret AŞ'ye Malvarlığı Devri Onaylandı!

SPK aynı zamanda, İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret AŞ'nin malvarlığının İz-san Sanayi ve Ticaret AŞ'ye iştirak modeliyle kısmi bölünme suretiyle devredilmesi işlemine ilişkin onay verdi. İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret AŞ'nin net defter değeri olan 17 milyon 309 bin 59,58 TL'lik malvarlığı, kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme yöntemiyle yeni kurulacak İz-san Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devredilecek.

Kaynak: AA