9 EYLÜL- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma sonrasında CHP tarafından destek eylemi düzenlendi. Eyleme katılan CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, "Burada asıl uğraşılan şey cumhuriyettir, buna pabuç bırakmayız" dedi. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ise, "Tunç Soyer boğazınıza oturur, o kadar kolay lokma değil" diyerek tepki gösterdi. Başkan Soyer ise desteklere teşekkür ederek, "Cumhuriyet bu devrimi saltanata karşı yaptı. 100 sene önce o defter kapandı. Saltanat bitti, cumhuriyet başladı" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında yapılan soruşturma, CHP tarafından desteklenen bir eylemle karşılandı. Egemenlik Evi önünde düzenlenen eyleme CHP İzmir İl Yönetimi, CHP Milletvekilleri, CHP İlçe Başkanları ve yönetimleri, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri katıldı. CHP'li vekiller Yüksel Taşkın ve Mahir Polat da eyleme destek verdi.

tunç soyer destek 2

Seçim öncesi son grup toplantıları yapılacak Seçim öncesi son grup toplantıları yapılacak

İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, yaptığı konuşmada İçişleri Bakanlığı'na seslenerek, çetelere operasyon yapıldığını ancak iktidar içindeki sorunlarla niye ilgilenilmediğini sordu. Taşkın, "Burada asıl uğraşılan şey cumhuriyettir, buna pabuç bırakmayız" dedi.

İzmir Milletvekili Mahir Polat ise, Sayıştay'dan sebep bulunamadığı için Nutuk'tan alıntılanan sözler üzerinden Soyer'e soruşturma açıldığını belirterek, "Tunç Soyer boğazınıza oturur, o kadar kolay lokma değil. Arkasında Mustafa Kemal’in askerleri var!" diye konuştu.

Başkan Soyer de desteklere teşekkür ederek, "Cumhuriyet bu devrimi saltanata karşı yaptı. 100 sene önce o defter kapandı. Saltanat bitti, cumhuriyet başladı" ifadelerini kullandı. Soyer, Atatürk'ün devrimlerine sahip çıkacaklarını ve İzmir'in bu konuda öncü olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ